Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne vakit 2021? İşte son durum

Temel

Global Mod
Global Mod
Jandarma uzman erbaş alımı müracaatları ekim ayında gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 901’i jandarma, 804’ü lojistik alt branşlı, 250’si muhabere, 12’si at bakıcısı, 23’ü bot serdümeni ve 10’u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5 bin kontratlı uzman erbaş alımı yapacak.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları çabucak hemen açıklanmadı.

İmtihan tarihleri vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘Personel/Öğrenci Alım Müracaatları ve neticeleri’ kısmından yayımlanacak. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacak.

Adayların atanması için uygun sıhhat raporunun İşçi Temin Merkezine ulaşması ve güvenlik soruşturmasının ‘Olumlu’ olarak sonuçlanması gerekiyor. Bu süreç 4-5 ay üzere bir vakit dilimini kapsarken birtakım adaylar için bu mühlet 8-9 ayı da aşabiliyor.

İmtihanlardan daha sonra sıhhat raporu ve güvenlik soruşturması olumlu olan adayların isim listesi, eğitim birliklerine atamalarının yapılması gayesiyle Jandarma Genel Komutanlığına gönderiliyor.

Eğitim birliklerinin kapasitesi ve eğitim mühleti de göz önünde bulundurulduğunda tüm adayların tıpkı anda atanması mümkün olmuyor. Süreçlerin (sağlık raporu ve güvenlik soruşturması) bitiş sırasına bakılırsa listeler oluşturuluyor. Bu durum, birebir devir imtihana giren adaylardan kimilerinin farklı vakit içinderda eğitim birliklerine sevk edilmesine yol açıyor.

Adayların durumları internet ortamında yayımlanacağından vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘Personel/Öğrenci Alım Müracaatları ve neticeleri’ kısmından takip edilmesi değer arz ediyor.