İspanya'nın yıldızı Marc Cucurella konuştu: Almanya'ya karşı elle oynama olur mu?

Temel

Global Mod
Global Mod
Almanya futbolunun tamamı şu anda İspanya'ya karşı çeyrek finalde oynanan elle oynama maçını tartışıyor. Şimdi belirleyici oyuncu kendisi konuşuyor.


Pazar günü düzenlenen basın toplantısında “Bild” gazetesi, oyuncuya penaltıyı hak eden bir elle oynama olup olmadığını sordu. Cucurella, “Ben bir futbolcuyum, bu tür değerlendirmelere karışmam,” dedi. Ancak: “Hakemler elle oynama olmadığını söylerse, buna saygı duyarım. Çünkü bu kararları vermek zorunda olan hakemlerdir. Eğer öyle derlerse, ben de elle oynama olmadığını söylerim.”


“Bunun biraz şüpheli bir durum olduğunu anlıyor. Hepimiz farklı durumları görmekten bıktık, bazıları el topu olarak değerlendiriliyor, bazıları ise değerlendirilmiyor.” Cucurella, Almanya kazansaydı, artık kimsenin bu sahne hakkında konuşmayacağına inanıyor.


Aynı zamanda hakemlere karşı anlayış gösterdi. Cucurella, “Onlar da insan ve çok hızlı kararlar almak zorundalar,” diye devam etti. Futbol hatalar ve iyi hamleler oyunudur “ve sonunda Almanya'dan daha iyi hamleler yaptık, bir gol daha atabildik ve bir sonraki tura geçebildik.”


Video | El kuralı mı? Hakem efsanesi devrim niteliğinde bir teklifte bulunduKaynak: Glomex

Görüşler farklıydı. t-online köşe yazarı Stefan Effenberg gibi uzmanlar da elle oynamayı penaltıya değer görmedi (buradan daha fazlasını okuyun). UEFA hakem şefi Roberto Rosetti de kararı doğruladı. Ancak sosyal medyada çoğunluk net bir penaltı çağrısında bulunuyor. Markus Merk ve Manuel Gräfe gibi eski hakemler de elle oynamayı penaltıya değer gördü.


Almanya turnuvadan elendi. İspanya Salı günü Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Fransa ile oynayacak (canlı yayın t-online'da saat 21:00'de).
 
Üst