İlkay Gündoğan’dan Julian Nagelsmann’a yorum: “Şaşırtıcı”

Temel

Global Mod
Global Mod

Milli teknik direktör Julian Nagelsmann’ın etrafındaki DFB ekibi ABD’ye geldi. Yüzbaşı İlkay Gündoğan şaşırdı.

Alman milli takımı ABD’ye geldi. İlkay Gündoğan’ın Julian Nagelsmann hakkındaki ilk izlenimi “biraz şaşırtıcı” oldu. Ancak ABD’deki yeni milli teknik direktörle işbirliğinin başlangıcında milli takım kaptanını bu kadar şaşırtan şey, Nagelsmann’ın saha içi ve saha dışı “sürüş”ü değildi. Aksine Gündoğan, Foxborough’da Salı akşamı (yerel saatle) söylediği gibi “bu kadar uzun boylu” olmasına şaşırmıştı: “Televizyonda bu kadar uzun boylu olduğunu fark etmemiştim.”

32 yaşındaki FC Barcelona orta saha oyuncusu, Nagelsmann’ı tanımanın henüz ilk yoğun aşamasında. Teknik direktör ve takım kaptanının tartışacak çok şeyi var. Gündoğan, yeni milli teknik direktörün takdirini doğrudan karşılaşma öncesinde zaten yaşamıştı. Nagelsmann’ın resmi olarak işe alınmasından ve Hansi Flick’in halefi olarak tanıtılmasından bir gün önce, onunla zaten telefonda konuşmuştu.

Gündoğan’dan Nagelsmann’a: “İlk aramayı kaçırdım”

Genç baba Gündoğan, “Hâlâ küçük çocuğumun yanında olduğum için ilk aramayı bile kaçırdım” dedi. Konuşma daha sonra gerçekleşti. Gündoğan, “Telefonda bana kaptan olarak kalacağımı söylemek istedi” dedi. Nagelsmann bunu ona kesinlikle şahsen söylemek istiyordu. Başka türlü öğrenmemeli. Gündoğan etkilendi.

Belki de Nagelsmann’ın yönetimi altında kaptan olarak takıma liderlik etmeye devam edeceğine dair şüpheleri var mıydı? Gündoğan’ın kaptanlığa getirilmesi, Flick’in milli antrenörlük görevine mal olan Japonya’ya karşı aldığı 4-1’lik yenilgi öncesindeki son resmi hareketlerinden biriydi.

“Yeni teknik direktör yeni dinamikler getiriyor”

Gündoğan, “Yeni bir teknik direktör her zaman yeni dinamikler getirir. Başkası olsaydı ona da saygı duyardım” dedi. Ofis onu gururlandırsa da şunları kaydetti: “Bandaj olsun ya da olmasın, sorumluluğumu her zaman antrenman performansı, tutum, motivasyon açısından iyi bir rol model olmak olarak görüyorum ve elbette iyi maçlarda da görüyorum. verim.”

Gündoğan ayrıca Cumartesi günü Hartford’da ABD’ye karşı ve ardından Philadelphia’da Meksika’ya karşı oynanacak iki uluslararası maçta (t-online canlı yayında 21.00’de) iyi bir lider olmak istiyor. “Beklentiler her zaman olduğu gibi aynı; her şeyden önce sahada ve her şeyden önce performansınızla liderlik yapmanız yönünde.” Kendi ifadesine göre sağ orta parmağındaki yırtık ekstansör tendon ona engel olmayacaktır. FC Barcelona ile oynadığı maçta sakatlandı. Artık antrenman ve maçlar sırasında korunmak için parmağında bir atel var. Ancak bu sadece “önlem”dir.