Hugo Boss Egitim Dernegi’nden 4 milyon TL burs

KaraYeL

New member
HUGO BOSS Dokuma Sanayi çalışanları tarafınca eğitime dayanak vermek emeliyle kurulan “HUGO BOSS Eğitim Derneği” (HBED) 2021-2022 eğitim öğretim yılında 115 öğrenciye burs imkânı sağladı. Maddi imkansızlıklar niçiniyle potansiyeline ulaşamama tehlikesiyle karşı karşıya kalan öğrencileri, daha uygun bir geleceğe hazırlayabilmek için 13 yıldır faaliyette olan HBED’in toplam bursiyer sayısı 2021 yılında 1255’e ulaşırken, verilen toplam burs ölçüsü ise 4 milyon TL’yi aştı.

HBED, HUGO BOSS Dokumacılık Sanayi çalışanlarının ve HUGO BOSS Dokumacılık Sanayi’nin kurumsal bağışlarıyla finanse ediliyor. Program kapsamında yıllık ortalama 100’ün üzerinde öğrenciye burs sağlanıyor. Müracaat süreçlerinde adaylarda, ortaokul, lise yahut üniversite lisans öğrencisi olma, yüksek bir not ortalamasına sahip olma ve maddi imkânsızlık şartı aranıyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılında HBED bursiyerlerinin yarısından fazlası üniversite öğrencilerinden oluşurken, bir daha bu yılki bursiyerlerin %70’e yakınını kız öğrenciler oluşturuyor.

HBED, 2008 yılında HUGO BOSS Dokuma Sanayi çalışanları tarafınca HUGO BOSS’un kurumsal vatandaşlık taahhüdü kapsamında, maddi dayanağa muhtaçlığı olan gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla kuruldu. Burs kapsamında, öğrencilere maddi yardımın yanı sıra rehberlik ve danışmanlık dayanağı de verilerek, meslek planlamalarında da yardımcı olunuyor. HUGO BOSS Dokumacılık Sanayi, bölgenin en büyük yatırımcılarından biri olarak toplumun gelişmenine katkıda bulunmayı ve öğrencilerin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin eğitim imkanlarına erişimlerini kolaylaştırarak, gerçek potansiyellerini keşfetmelerine dayanak vermeyi amaçlıyor. HUGO BOSS Dokuma Sanayi “HUGO BOSS Eğitim Derneği” ile eğitim alanındaki toplumsal dayanağını önümüzdeki senelerda da sürdürmeyi hedefliyor.

Hibya Haber Ajansı