“Her şeye yeniden başlamak zorundayım”

Temel

Global Mod
Global Mod

Liverpool FC ile bu yıl Jürgen Klopp için işler hiç de pürüzsüz değil. Şimdi Alman koç, krizden çıkma planı hakkında yorum yapıyor.

Antrenör Jürgen Klopp, Liverpool FC ile yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyor. Takımındaki mevcut kriz göz önüne alındığında, teknik direktör Pazartesi günü mücadeleci olduğunu gösterdi. Wolverhampton Wanderers’taki FA Cup tekrarından bir gün önce Klopp, “Saklanmadığımız açık,” dedi. “Bu sezon birçok kez potansiyelimize ulaşamadık. Zamanı geri alamayız ama her şeye yeniden başlamamız gerekiyor.”

Cumartesi günü Liverpool, Premier Lig’de üst üste ikinci kez Brighton & Hove Albion’a 3-0 mağlup oldu. Klopp daha sonra kişisel bir düşük noktadan bahsetti. 55 yaşındaki oyuncu belli ki pes etmeyi düşünmüyor. Bunlar futbolun sorunları, futbolla çözersiniz” dedi. “Brighton’a karşı oynadığımızdan daha iyi oynamak o kadar da zor olmamalı. İlk adım bu.” Şahsen “daha kötü bir oyun hatırlamıyordu”.

“Böyle bir duruma ilk kez düşmüyorum”

Krizden çıkış yolu da basit yöntemlerle başarılmalıdır. Klopp, “Böyle bir duruma ilk kez girmiyorum. Temel konulara odaklanmalıyız,” dedi. “Futbolda her şey sağlam savunmayla başlar. Bunu geri almalı ve daha derli toplu olmalıyız.”

Teknik direktör, Liverpool FC’nin kışın transfer piyasasını yeniden güçlendirme olasılığını tamamen dışlamak istemedi. “Biz de etrafa bakıyoruz. İnatçı değiliz” dedi. “Çözümler orada, uygulanabilir ve erişilebilir olsaydı, o zaman elbette oyuncu alırdık.”

Liverpool, sakatlığı nedeniyle Virgil van Dijk gibi bazı profesyonellerden yoksun kalmaya devam ederken, diğerleri geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. James Milner, Wolverhampton’daki Reds için tekrar müsait. Ancak Klopp’a göre Darwin Núñez için bu yakın olabilir.