Hangi vakıf ve özel kurumlar burs veriyor? İşte burs veren vakıflar listesi

Hasan

New member
Biroldukca vakıf ve kurum, eğitim ömrünü sürdürmekte zorluk çeken öğrencilere maddi takviye veriyor. Her vakfın burs vermek için kendine özel koşulları bulunuyor. Sayfamızda yer verdiğimiz burs veren vakıf ve özel kurumların bağlantı detaylarınden faydalanarak ‘burs müracaat şartları’nı öğrenebilirsiniz.

BURS VEREN VAKIFLAR VE KURUMLAR

* Darüşşafaka Cemiyeti

Eğitim alanındaki birinci sivil toplu kuruluşu olarak muhtaçlık sahibi binlerce gence umut olmuştur.

Tel: (212) 939 2800
Web Sitesi: darussafaka.org

* Galatasaray Eğitim Vakfı

Gençlere burs imkanı sunan vakıf çeşitli devirlerde burs programları yayınlamaktadır. Web sitelerinden bilgi alınabilir.

Tel: (212) 293-4310
Web Sitesi: gev.org.tr

* Yaşar Eğitim Vakfı

Çeşitli vakit içinderda burs ilanı yayınlıyorlar. Gereksinim sahiplerine ulaştırmaya çalışıyorlar.

Tel: 02324950080
Web Sitesi: yasarvakfi.org.tr

* Hüsnü M. Özyeğin Vakfı

Eğitim alanında çeşitli burs programları yayınlayan vakfı takip etmenizi öneririz.

Tel: (216) 564-9740
Web Sitesi: husnuozyeginvakfi.org.tr

* Yamantürk Vakfı

Başarılı öğrencilere, beraberinde maddi olarak gereksinim duyan öğrencilere burs veren bir vakıf.

Tel: (312) 484-0570
Web Sitesi: yamanturkvakfi.org.tr

* Atlas Sıhhat Eğitim Vakfı

Çeşitli vakit içinderda gençlere umut olmak için burs programları ya da etkinlikler düzenliyorlar.

Tel: (232) 440-2500
Web Sitesi: atlasvakfi.org

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı kapsamında 30 bin öğrenciye eğitim bursu verilmektedir.

Tel: (212) 153-0000
Web Sitesi:

* Aydın Doğan Vakfı

Tahminen de evvelden beri öğrencilerin en büyük destekçilerinden. Muhakkak burs programlarını takibe alabilirsiniz.

Tel: (216) 556-9176
Web Sitesi: aydindoganvakfi.org.tr

* Borusan Kocabıyık Vakfı

Eğitim alanın muvaffakiyetleri jenerasyonlar yetiştirmek için burs programları düzenlemekteler.

Tel: 0 (212) 393 52 13
Web Sitesi: www.bkv.org.tr

* Cevdet İnci Vakfı

Eğitime burs sağlama konusunda faaliyetler yürütmekte, okul, yurt ve eğitim tesisleri yaptırmaktadır.

Tel: (232) 265-4500
Web Sitesi: incivak.com

* Hacı Ömer Sabancı

Türkiye’de yardım ve burs konusunda tahminen de en hayli takip edilmesi gereken bir vakıf. Burs kriterlerini incelemek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: (212) 385-8800
Web Sitesi: sabancivakfi.org

* Çelikel Eğitim Vakfı

İsminden da anlaşılacağı üzere eğitim odağında kurulan vakıf periyot devir burs imkanları sunmakta.

Tel: (216) 636-2000
Web Sitesi: celikelegitimvakfi.org

* Hasan Faydasıoldukca Eğitim Vakfı

Eğitim odağında vakıf, burs imkanları ile gereksinim sahibi başarılı öğrencilere burs vermekte.

Tel: (216) 593-1677
Web Sitesi: faydasicokvakfi.org

* Limak Vakfı

Limak şirketler kümesinin muvaffakiyetlerini topluma hizmet için kurduğu vakıf, eğitim ve kültürü evvelandirmekte ve burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (212) 290-3710
Web Sitesi: limakvakfi.org

* 1884 Vakfı

İstanbul’da bulunan devlet üniversitelerini kazanan ya da okuyan öğrencilere periyot devir burs programları ile takviye olmaktadır.

Web Sitesi: 1884vakfi.org

* Adalya Sıhhat Eğitim ve Kültür Vakfı

Antalya’da ikamet eden öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (242) 316-7999
Web Sitesi: adalya.org.tr

* Ahmet-Zerrin Ellialtıoğlu Vakfı

Maddi imkanlardan mahrum ve öteki bir yerden bur almayan başarılı öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (212) 251-5656
Web Sitesi: www.azev.org.tr

* Akın Küresel Eğitim Ve Yardım Vakfı

İlkokuldan üniversiteye kadar başarılı olup maddi gereksinimi olan öğrencilere takviye olmakta.

Tel: (312) 490 20 24
Web Sitesi: ageyv.org.tr

* Aktaş Eğitim Vakfı

Aktaş Holding bünyesinde yardım faaliyetleri için kurulan vakıf, çeşitli burslar sunmaktadır.

Tel: (224) 300 00 00
Web Sitesi: aktasholding.com

* Alarko Eğitim-Kültür Vakfı

Maddi manevi olarak gençleri desteklemek için yola çıkan vakfı, burs imkanları için takip edebilirsiniz.

Tel: (212) 310-3300
Web Sitesi: www.alarko.com.tr

* Alp Havacılık

Akademik karşılık burs imkanları ile gençleri desteklemektedir. Burs imkanları için vakıf ile irtibata geçilebilir.

Tel: (222) 236 13 00
Web Sitesi: www.alp.com.tr

* Anadolu Vakfı

Başarılı öğrencileri her daim desteklemek gayesiyle Anadolu Vakfı’nı burs imkanları için takip edebilirsiniz.

Tel: 02165737452
Web Sitesi: anadoluvakfi.org.tr

* Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak için faaliyetler yürüten vakfı bur imkanları için takip edebilirsiniz.

Tel: (312) 441-5000
Web Sitesi: ategvakfi.org.tr

* Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı

Başarılı ve yetenekli öğrencileri desteklemek için yola çıkan vakfı, burs imkanları için takip edebilirsiniz.

Tel: (242) 247-2189
Web Sitesi: antcev.org.tr

* Araştırma Dayanışma Ve Eğitim Vakfı

Başarılı ve maddi dayanağa gereksinim duyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (212) 458-7474
Web Sitesi: ardev.org

* Argüden Yönetişim Akademisi

Kaliteli bir hayat için çalışmalar yürüten kurum, periyot dönem öğrencilere burs imkanları sunmakta.

Tel: (216) 280-5114
Web Sitesi: argudenacademy.org

* Beykoz Gümüşsuyu Vakfı

Öğrencilere çeşitli burslar sunan vakfı takip etmenizi ve web sitesinden bilgi almanızı öneririz.

Tel: (216) 425-1512
Web Sitesi: bgv.org.tr

* Rahmet Vakfı

Lisans ve doktora öğrencilerine burs imkanları sunan vakıf hakkında bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: (212) 522-0297
Web Sitesi: bereketvakfi.org.tr

* Avrupa Birliği Başkanlığı

AB alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere Avrupa Koleji’nde burs imkanı sağlanmaktadır.

Tel: (312) 218-1300
Web Sitesi: ab.gov.tr

* Elginkan Vakfı

Aylık 400 TL burs veren vakfın, programları hakkında bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: (212) 274 13 89
Web Sitesi: elginkanvakfi.org.tr

* ETİ

Eğitime dayanak veren marka Eti, çeşitli burslarla eğitimi desteklemektedir. Bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: (222) 221-2000
Web Sitesi: etietieti.com

* İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı

Ortaöğretim, lisans, lisansüstü ve yurtdışı lisans, lisansüstü düzeyindeki öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır.

Tel: (212) 514-0147
Web Sitesi: www.ielev.org.tr

* İstanbul Sanayi Odası Vakfı

İSO bünyesinde üye olan şirketlerin burs imkanlarından yararlanmak için vakfı takip edebilirsiniz.

Tel: (212) 293-5418
Web Sitesi: isov.org.tr

* İTÜ Geliştirme Vakfı

Lisans seviyesindeki öğrencilere burs imkanları vermektedir. Burs imkanları için vakfı takip edebilirsiniz.

Tel: (212) 285-2644
Web Sitesi: itugvakif.org.tr

* İş Dünyası Vakfı

Yurt ortasında lisans, lisans üstü ve doktora programlarında öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (212) 497-0303
Web Sitesi: isdunyasivakfi.org.tr

* Jean Monnet

Avrupa Birliği tam üyelik süreçlerinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını desteklemek için burslar veren bir programdır.

Tel: (312) 219-7789
Web Sitesi: jeanmonnet.org.tr

* Kadıköy Sıhhat Eğitim Merkezi Vakfı

Sıhhat alanında burs ve dayanaklar sunan vakfı ilgili web sitesinden takip ederek bilgi alabilirsiniz.

Tel: (216) 494-3355
Web Sitesi: kasev.org

* Nef Vakfı

Devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilere burs vermektedir.

Tel: (212) 386-9063
Web Sitesi: nefvakfi.org

* Sütaş Vakfı

Sütaş Eğitime Takviye Bursu, ülke genelinde üstün muvaffakiyet gösteren öğrenciler içinden seçilen bireylere verilmektedir.

Tel: (216) 572-3050
Web Sitesi: sutas.com.tr

* Tema Vakfı

Vakıf maksatları doğrultusunda araştırma yapan yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (212) 291-9090
Web Sitesi: tema.org.tr

* Toplum Gönüllüleri Vakfı

Çeşitli devirlerde burs programları başlatan vakıf aşağıdaki web sitesinden takip edilebilir.

Tel: (212) 522-1030
Web Sitesi: tog.org.tr

* Türk Eğitim Vakfı

Türkiye’nin esaslı vakfı, muhtaçlık sahibi öğrencilere burs imkanı sunmaktadır.

Tel: (212) 318-6800
Web Sitesi: tev.org.tr

* Türkiye Kalkınma Vakfı

Kırsal kalkınma alanında yüksek lisans yapan öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Tel: (312) 814-5388
Web Sitesi: tkv-dft.org.tr

* Türkiye Teknoloji Ekibi

Teknoloji alanında çalışmalar yapan öğrencileri destekleyen kurum, çeşitli takviye programları sunmaktadır.

Tel: (212) 501-9434
Web Sitesi: turkiyeteknolojitakimi.org

* Vehbi Koç Vakfı

Türkiye’de vakıf hizmetlerinde hatırı sayılır bir yeri olan vakfın burs imkanları için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: (216) 531-0858
Web Sitesi: vkv.org.tr

* Mehmet Şiddetli Vakfı

Üniversite öğrencilerine aylık 600 TL burs veriyor ve üniversiteniz rektörlüğünden başvurmanız gerekiyor.

Web Sitesi: mzv.org.tr