Gregg Berhalter: Şiddet uyguladığını geç itiraf eden eski Bundesliga profesyoneli

Temel

Global Mod
Global Mod
Gregg Berhalter, milli teknik direktör olarak ABD’yi Katar’daki Dünya Kupası’nda son 16’ya taşıdı. Bundesliga’da oynuyordu. Şimdi geçmişinden yaptığı bir hata onu yakalar.

ABD milli teknik direktörü ve eski Bundesliga profesyoneli Gregg Berhalter, 31 yıl önce bir tartışmanın ardından karısı Rosalind’e fiziksel saldırıda bulunduğunu itiraf etti.

Berhalter’e göre, itiraftan önce bir şantaj girişimi geldi. 49 yaşındaki futbolcu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünya Kupası sırasında bir kişi ABD Futbol Federasyonu ile temasa geçti ve elinde ‘beni alt edecek’ bilgilere sahip olduğunu söyledi.” Bu nedenle, karısı Rosalind ile istişare ederek, hikayesini kendisi ile birlikte halka açmaya karar verdi.

Kendi ifadelerine göre Berhalter, 1991 yılında bir barın önünde “hararetli bir tartışmanın” ardından Rosalind’i bacağından tekmeledi. Eski profesyonel, “O gece yaptıklarımın mazereti yok,” diye yazıyor, “utanç verici bir andı ve bugüne kadar pişman olduğum bir andı.”

Berhalter: Kötü bir karar beni tanımlamamalı

Eski Energie Cottbus ve 1860 Münih defans oyuncusu o sırada 18 yaşındaydı. Rosalind, olay sonucunda ondan ayrıldı ve Berhalter, şiddetinin patlak vermesinin ardından profesyonel yardım istedi. Tekmeden yedi ay sonra, ikisi açıklayıcı bir konuşmanın ardından tekrar bir araya geldi.

Gregg Berhalter: Amerikalı, 2002 ile 2006 yılları arasında Energie Cottbus için 100'den fazla rekabetçi maça çıktı ve hatta Lausitzer'i kaptan olarak yönetti.
Gregg Berhalter: Amerikalı, 2002 ile 2006 yılları arasında Energie Cottbus için 100'den fazla rekabetçi maça çıktı ve hatta Lausitzer'i kaptan olarak yönetti.

Gregg Berhalter: Amerikalı, 2002 ile 2006 yılları arasında Energie Cottbus için 100’den fazla rekabetçi maça çıktı ve hatta Lausitzer’i kaptan olarak yönetti.

Berhalter, “Otuz yılı aşkın bir süre önce o gece öğrendiğim ders, geçtiğimiz hafta sonu 25. evlilik yıldönümümüzü kutlarken kutladığımız sevgi dolu, özverili ve destekleyici bir ilişkinin temelidir.” Gregg ve Rosalind Berhalter artık birlikte dört çocuğun ebeveynleri.

Açıklamanın amacı, “şeffaflığı sağlamak ve bir gencin verdiği kötü bir kararın onu hayatının geri kalanında tanımlamayacağının altını çizmek” idi.