Flick ve Kimmich yüzünden – efsane yayılmaya başlar

Temel

Global Mod
Global Mod
Alman milli takımı derin bir kriz içinde ve hararetle bir çıkış yolu arıyorlar. Bir dünya ve Avrupa şampiyonu artık belli – ve birkaç kişiliğe karşı el ele veriyor.

Ukrayna’ya karşı 3:3, Polonya’ya karşı 0:1, Kolombiya’ya karşı 0:2 – Alman milli takımının son üç uluslararası maçı, DFB takımının özellikle Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nda yarattığı izlenimi doğruladı. Dahası: Son 15 maçta milli teknik direktör Hansi Flick’in takımı sadece dört galibiyet aldı.

Dört kez dünya şampiyonunun etrafında huzursuzluk var, Flick bile artık dokunulmaz görünmüyor – DFB sportif direktörü Rudi Völler 58 yaşındaki oyuncuya iş garantisi verdi, ancak eleştiriler artıyor,

Şimdi başka bir güçlü belagat uzmanı konuştu ve kapsamlı bir saldırı başlattı.

Münih Merkur/tz medya grubundan eski milli oyuncu Paul Breitner, “Bazı gelişmeler var, bu yüzden şaşırmamalıyız” dedi. Alman milli futbol takımının yetersiz performansı onun için büyük bir sürpriz değil.

“Onu almam”

71 yaşındaki oyuncu, “Bu takım, Katar’dan bu yana getirdiklerinden daha iyi değil,” diye devam etti. “Milli futbolcuların kalitesinde sıkıntı var” Dahası: Breitner daha temel bir sorun görüyor: “Maalesef Bundesliga’nın kalitesinin son yıllarda düştüğünü söylemek zorundayız. Bir de birkaç yıldır uyguladığımız ve halihazırda oynanmakta olan futbol var. Bambini bölgesi – ve artık pek sempati duymadığım kişiler.”

Almanya’da topların ileri geri itilmesiyle ve sorumlulukların devredilmesiyle yaşayan sıkıcı bir futbol var.

Gömülü içerik simge resmi

Göm

Breitner daha sonra daha da spesifik hale geldi – milli teknik direktör Flick’e doğru: “Bir oyunu istediği gibi belirleyip kararlaştırabilecek bireycilere, en iyi dövüşçülere ve seçkin oyunculara sahip olmadığımı fark etmem gerekirse, o zaman ben Bir takım oluşturmaya başlamak için mümkün olduğunca erken olmalı.” Ve: “Avrupa Şampiyonası’nın açılış maçında asla ilk 11’de yer alamayacağını çok iyi bildiğim 20 oyuncuyu neden deniyorum? Boşa harcanmış zaman! Bunu anlamıyorum!”

“Kimmich benim için kırmızı bir paçavra”

Ek olarak, uzun süredir FC Bayern oyuncusu olan bir tuhaflık da canını sıkıyor: “Korner veya serbest vuruş kullanan hemen hemen herkes kolunu kaldırıyor. Aslında her duran top olduğunda bir kuş alıyorum.” Bu hareketi anlayamıyordu. “Neden?! Bu 25 yıl önce bir fikirdi – ve bu eski Bundesliga zamanlarından geliyor.”

Özellikle bir oyuncu dikkatini çekti: “Bu arada herkes kolunu kaldırıyor. Ama kol kaldırmada patron Joshua Kimmich ve köşe vuruşu yaptığında artık benim için kırmızı bir paçavra” diyen Breitner, “Ama Gündoğan Bey. Kolombiya da ona karşı bitti. Kale vuruşunda kalecinin topu kaldırmasını bekliyorum.”