Finans bölümünde meslek yapmak isteyenlere gelişim ve istihdam imkanı

KaraYeL

New member
The Business Research Company tarafınca açıklanan bilgilere bakılırsa, finansal hizmetler dalının 2025’e kadar her yıl ortalama %6 büyüyerek 28,5 trilyon dolara yükseleceği öngörülüyor. Bu istikrarlı büyüme, istihdamın artırılmasına da yeşil ışık yakıyor. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen gençler, finans kesiminde meslek yapmak için yetkinliklerini artıracak kursların arayışına giriyor. Coorbiz Akademi’nin 17 Ocak’ta başlayacak ve 8 gün sürecek “Finansal Eserlerin Satışı” başlıklı eğitimi, mesleğini finans kesiminde yapmayı planlayan genç profesyonellere gelişim imkanı sunuyor. Eğitime katılanlar, bölümden Coorbiz’e gelen meslek fırsatlarını kıymetlendirme talihini da yakalıyor.

Finans dünyasının genç profesyonelleri bölümün önderleriyle buluşuyor

Tasarladıkları eğitim programıyla asıl emelin finans kesimine bilgili ve şuurlu şahıslar kazandırmak olduğunu belirten Coorbiz Akademi Yönetici Ortağı Burcu Oylan, eğitim metodolojilerini şu sözlerle aktardı: “8 gün sürecek eğitim programımızda bankacılığın tüm bileşenleri ile birlikte sigorta, iştirak bankacılığı, banka dışı finans, fintech, finansal okuryazarlık ve satış mevzularına da detaylı bir biçimde yer veriyoruz. Edindiğimiz misyon sonucunda programımızda teknik ayrıntıların yanı sıra, tecrübelerin paylaşılmasına da ayrıyeten dikkat ediyoruz. Coorbiz Akademi bünyesinde oluşturduğumuz eğitim programımızda iştirakçiler, dalda faal vazife alan ve Türkiye’nin değerli finans kuruluşlarında üst seviye yönetici takımlarında bulunan profesyonellerle bir ortaya gelme, tecrübelerinden yaralanma imkanı da buluyor.”

İştirakçilerimizin meslek seyahatlerine ortak oluyoruz”

Eğitim programlarını gelişen piyasa dinamiklerine bakılırsa güncellediklerini tabir eden Burcu Oylan, “Coorbiz Akademi’nin eğitimlerine katılan şahısların meslek seyahatlerine da dayanak olmak için eğitimde başarılı olan katılımcılarımızı daldan gelen iş ve meslek fırsatlarına yönlendiriyoruz. Bu fırsatı pahalandırmak isteyen adaylar, Coorbiz Akademi’nin kurumsal internet sitesinden eğitim programımızın detaylarını inceleyip online müracaat yapabiliyor” sözlerini kullandı.