FIFA Başkanı Gianni Infantino kendini haklı çıkardı

Temel

Global Mod
Global Mod

Gianni Infantino, futbol efsanesi Pele’nin tabutunun önünde selfie çekerek öfkeye yol açtı. Şimdi Fifa Başkanı kendini kaba bir şekilde açıklıyor.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Brezilyalı futbol efsanesi Pele’nin cenazesi sırasında çekilen fotoğraflarına yönelik eleştirilere direndi. Dünya yönetim organı Instagram’da “Büyük Pele’nin takım arkadaşları ve aile üyeleri bana onlarla fotoğraf çekilip çekilemeyeceğimi sorduğunda çok onur duyduğumu açıkça belirtmek isterim. Ve tabii ki hemen evet dedim.”

Pelé’nin FC Santos’taki eski takım arkadaşlarından bazıları Pazartesi günü merhum idolün açık tabutunun yakınında ondan “hepimizin birlikte bir selfie çekmesini istediler, ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlardı. Onlara yardım etmek için, ben çektim. Bu, onlardan birinin cep telefonu ve onun için hepimizin fotoğrafını çekti,” diye savundu Infantino.

1958, 1962 ve 1970 yıllarında dünya şampiyonu olan Pelé, geçtiğimiz Perşembe günü kanser sonucu 82 yaşında hayatını kaybetti. Üç günlük ulusal yasın ardından tabutu, eski kulübü FC Santos’un stadyumuna Pazartesi sabahından itibaren 24 saat boyunca arkadaşları ve taraftarların ona veda edebilmesi için dikildi. Pele Salı günü ailesiyle birlikte toprağa verildi.