Eski milli kaleci Almuth Schult HSV'ye transfer oluyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Eski bir dünya kalecisi ve televizyon uzmanıdır ve şimdi annelikten sonra kariyerine devam etmektedir: Almuth Schult şaşırtıcı bir şekilde tanınmış eski bir kulübe geri dönüyor.

Televizyon uzmanı ve eski milli kaleci Almuth Schult şu anda ikinci lig futbol takımı Hamburger SV'de oynuyor. Hamburg ekibi şimdi bu transfer darbesini duyurdu.

33 yaşındaki oyuncu ilk olarak bu sezonun son yedi maçı için sözleşme imzaladı. Alman Futbol Federasyonu ve dünya birliği FIFA'nın yönetmeliklerinde yer alan ve oyuncuların doğum izninin bitiminden sonra transfer dönemi dışında bile başka bir kulübe geçmesine izin veren bir düzenlemeden yararlanıyor.

2007'den 2008'e kadar HSV'de forma giyen Schult, “Hamburg benim için her zaman özel bir şehir oldu ve yetişkin futboluna ilk adımlarımı HSV'de atabildim. Dolayısıyla aramızda her zaman özel bir bağ oldu” dedi.

2016 Olimpiyat şampiyonu ve 2014 dünya kalecisi, 2013'ten 2022'ye kadar VfL Wolfsburg'da oynadı. Daha sonra ABD'deki Angel City FC'ye transfer oldu. 2020 yılında ikiz annesi oldu ve Ağustos 2023'te üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi. Geçen yıldan bu yana daimi futbol uzmanı ve ARD'nin ortak yorumcusu olarak görev yapıyor.

Schult, “İkinci hamileliğimin ardından bana VfL Wolfsburg II'de takım antrenmanına katılma fırsatı verildi ve buna çok minnettarım. Daha sonra bunun ne kadar eğlenceli olduğunu hemen anladım” dedi. “Bu bende sadece antrenman yapma arzusunu değil, aynı zamanda yeniden oynama isteğini de uyandırdı. Bu yüzden burada olmaktan ve HSV'nin görev yerleri arasında durabildiğim için çok mutluyum.”