EM Çıkışı? Völler, DFB oyuncularını sonuçlarıyla tehdit ediyor

Temel

Global Mod
Global Mod

DFB, Kolombiya’ya karşı yenilginin ardından kaynıyor. Ekibin utanç verici görünümleri yakında sonuçlara yol açabilir. Bu Rudi Völler tarafından açıklandı.

Alman milli takımının Gelsenkirchen’de Kolombiya’ya karşı oynadığı uluslararası test maçında 2-0’lık utanç verici yenilgisinin ardından, Alman Futbol Federasyonu’ndaki (DFB) tabelalar görünüşe göre fırtına gibi. Spor direktörü Rudi Völler Salı akşamı milli teknik direktör Hansi Flick’i savunurken (“O en fakir domuz”), 63 yaşındaki yetkili oyunculara vurdu ve dolaylı olarak onları kadrodan çıkarmakla tehdit etti.

Völler, “Biri veya diğeri en yüksek kaliteden yoksundur” dedi. Spor direktörü, isim vermek istemese de kadrodaki kadro sonuçlarını açıkladı: Maçın hemen ardından RTL televizyon kanalına verdiği röportajda Völler, “Doğru oyuncuları davet ettiğinizden emin olmalısınız” dedi.

“Ben de zevk alıyorum”

Her futbolcu için bu duyuru, gelecek yıl kendi ülkelerinde Avrupa Şampiyonası’nın sona ermesi anlamına bile gelebilir. Flick ayrıca her şeyi ve herkesi test etmek istediğini açıkladı. 58 yaşındaki eski Bayern Münih şampiyonu, düzenlediği basın toplantısında bir dizi mağlubiyetten doğru sonuçların çıkarılacağını duyurdu.

Völler’in ekibinin düşük performansının kişisel sonuçları da olabileceğini açıklamasıyla ilgili olarak Flick, “Beklentileri kimin karşılayıp karşılamadığına yakından baktık. Bunu sakince, tarafsız bir şekilde yapacağız. Lütfen bana zaman verin.”

Flick, Kolombiya’ya karşı iflas ettikten sonra istifa etmeyi reddetti. “Etrafımda süper bir takım var. Bir turnuvaya takım hazırlamaktan zevk alıyorum” dedi.