Elon Musk ve Twitter içinde yaşanan büyük savaşta program aşikâr oldu

KaradeniZ

New member
Elon Musk ve Twitter içinde yaşanan büyük savaşta program aşikâr oldu Elon Musk’ın şirketi 44 milyar dolara satın alma mutabakatından çekilmesinin akabinde başlayan Musk – Twitter savaşında yeni bir gelişme daha yaşandı. Twitter’ın açtığı davanın Delaware Yargıtay’daki duruşma programı artık katılaştı. Bu haftanın başlarında Musk grubu başlangıç tarihi olarak 17 Ekim’i önermişti ve Twitter, davanın beş gün ortasında tamamlanabilmesi şartıyla kabul etmişti. Artık, Yargıç Kathaleen McCormick resmi bir program yayınladı ve programa göre duruşma 17 Ekim’den 21 Ekim’e kadar sürecek.

Her iki tarafın avukatları başlangıçta potansiyel başlangıç tarihleri için çaba verirken, Musk’ın avukatları 2023’te bir dava vakti istiyordu. Twitter ise Eylül ayını talep ediyordu. Artık her insanın üzerinde anlaşabileceği bir öge kelam konusu ve bilhassa muhabirler için sonbaharda Delaware’de çok ağır bir devir geçecek üzere görünüyor.

Twitter tarafınca bakıldığında, davanın daha erken bir tarihte olması katiyetle daha âlâ. Zira şirket aslına bakarsanız Musk’ı, geçtiğimiz yıldan daha düşük olan 2022 ikinci çeyrek yarar neticelerina katkıda bulunan meçhullüğü yaratmakla suçluyor ve bu belirsizliğin bir an evvel kalkmasını istiyor. Dikkat çeken bir öbür olay ise, Twitter’ın hissedarlarının 13 Eylül’de 13:00 ET’de yapılması planlanan özel bir görüşmede muahedeyi oylaması olacak. Bu toplantılar ekseriyetle rutin olaylar olarak görülüyor, lakin bu mutabakatla ilgili çabucak her şeyin pek olağandışı olduğu düşünülürse, dikkat edilmesinde yarar var.
 
Üst