Ekim Alptekin’in iflas davasında şaşırtan kararlar: Mahkeme lideri ofis aldığı şirketin iflasını istedi

Beykozlu

New member
Bu iflas sonucunın ardında farklı ayrıntılar yer aldı. Sabah Gazetesi’nden Mahmut Övür’ün yazısına bakılırsa davaya bakan hakim ve uzmanlar hakkında bilgiler yayınlandı.

Ekim Alptekin ismini Türkiye’de yaptığı inşaat ve turizm yatırımları ile duyurmuştu. ondan sonrasında ise Ekim Alptekin son olarak ABD’de FETÖ’nün darbeci kimliğini teşhir eden çalışmaları ve daha sonrasında hakkında Türkiye ismine lobi yaptığı için açılan ve “Türkiye casusu” diye yargılandığı dava ile tanınıyor.

O periyotta DEİK’teki Türk-Amerikan İş Kurulu (TAİK) Lideri da olan Alptekin’in iki şirketinden biri “Bey Konak” projesini hakkında 27 Aralık 2021 tarihinde Yellana Romonova Esen isimli Rus asıllı bir kişinin şikâyetiyle, “Akdi/Sözleşmeye bağlı alacak” savıyla İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bir dava açıldı.

Açılan bu dava kararı Türkiye’de şaşırtan bir süratle 6 ay üzere kısa müddette sonuçlandı. Verilen karara göre şirketin iflasına karar verildi. Şirketin sahibi Ekim Alptekin ise soluğu Yargıçlar ve Savcılar Kurula’na şikayet etti.

Ekim Alptekin şirketi hakkında yapılan şikayet ve süreç hakkında “Şikâyete mevzu davanın ön inceleme duruşması 30 Mart 2022’de yapılmıştır. Birinci itiraz ve yanıtları ciddiye ve dikkate almayan Lider Fikran Azkın, ön inceleme duruşmasında davalı taraflar aleyhine hakaretemiz, suçlayıcı ve alaycı sözler kullanarak direkt ihsas-ı rey niteliğinde haller sergilemiştir.”dedi.

Dava da asıl dikkat çeken konulardan biri ise mahkeme lideri olan Fikran Azkın’ın daha evvel Ekim Alptekin’in başka şirketi olan EA İnşaat’ın öteki projesi olan Kartal Kule’den ofis satın alandan biri olması oldu.

Fikran Azkın bu aldığı ofis niçiniyle firma ile hengameli. Ekim Alptekin bir daha bu bahis ile ilgili “Başkan Fikran Azkın, binanın iskân almaması ve geç tamamlanması mevzularından dolayı ve bir daha ayıp argümanlarıyla, satış yapan şirketimle sorun hayatıştır.”

Ayrıca bu davada hâkimin gorevlendirdiği iki uzmanın de birebir kuleden ofis satın alan isimler olması…

Bilirkişiler Mehmet Ali Güldal ile Mehmet Yorulmazer de tıpkı Hâkim Fikran Azkın üzere Kartal Kule’den ofis satın almışlar ve şirketle sorun hayatışlardır.

her insanın aklına gelen sorular ise şunlar: Hâkim ve eksperler sorunlu oldukları bir şirketin davasına bakabilir mi?

Baksalar bile adil karar verebilirler mi?
 
Üst