Ege Sanayi’nin iki üretim tesisinin tek bir yerleşkede birleştirilmesi

KaraYeL

New member
Ege Sanayi ve Ticaret A.Ş, iki üretim tesisinin özgür bölgede tek bir yerleşkede bir ortaya getirilmesine ait bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şu biçimde:

”Şirketimiz idare konseyinin 16.06.2021 gün ve 16 sayılı sonucuyla üretim süreçlerinde verimlilik artışı ve sabit masraflarda tasarruf sağlamak maksadıyla İzmir Pınarbaşı ve Ege Hür Bölgede bulunan iki üretim tesisinin hür bölgede tek bir yerleşkede bir ortaya getirilmesi için bir ön çalışma yapılmasına, çabucak hemen yatırım planının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin bilinmeyen olmas bu evrede bir özel durum açıklaması yapılması durumunda şirketimizin tedarikçileri, müşterileri ve finansal kuruluşlarla olan münasebetlerinde ortaya çıkabilecek tereddüt ve belirsizlikler, açıklama yapılmasının pay kıymetinde hareketlilik yaratması ihtimali ve çalışmaların aksilikle sonuçlanması halinde yatırımcıların mağdur olması ihtimali, şirketimizin legal çıkarlarının ziyan görmemesi konuları gözetilerek ve bilginin kapalılığına ait gerekli tedbirler alınmak suretiyle, Sermaye Piyasası Konseyi’nin (II-15.1) Özel Durumlar Bildirimi’nin ‘İçsel ayrıntıların kamuya açıklanmasının ertelenmesi’ başlıklı 6. unsuru kapsamında içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmişti. Süreç ortasında yapılan ön çalışmaların tamamlanmış olması ve yer etüdü tahlil neticelerindan yapılacak mühendislik çalışmaları ile tabanın tesis için uygun hale getirilebileceğinin anlaşılması, kiralama konusunda Ege Hür Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş (ESBAŞ) yetkilileri ile müzakere etabına gelinmiş olunması niçiniyle, idare konseyinin sonucu doğrultusunda ESBAŞ yetkilileri ile müzakerelere başlanılmasına ve bu kapsamda 16.06.2021 tarihindeki erteleme sonucunın da kamuoyuna açıklanmasına karar verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı