E-OKUL GİRİŞ EKRANI: Ders ortalamasına nasıl bakılır?

Hasan

New member
Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden karne notları öğrenebilecek. İlkokul, ortaokul, lise sınıfları 21 Ocak 2022 Cuma günü, bu dönemin birinci yarısını tamamlayacak ve karnelerini evvel online ortamda alacak.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yardımıyla veliler ve öğrenciler; not ayrıntılarını, devamsızlık ayrıntılarını, karne bilgisini, haftalık ders programını, hangi derse hangi öğretmenin girdiğini, imtihan sonuçlarını, imtihan tarihlerini, sınıfla ilgili istatistik ayrıntılarını kolay kolay görüntüleyebilecek.

1. DEVİR NE VAKİT BİTECEK, 2. DEVİR NE VAKİT BAŞLAYACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yapılan açıklamada ilkokul, ortaokul ve liselerde 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci periyodu 21 Ocak 2022 Cuma günü tamamlanacak. 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci devri 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak.

DERS NOT ORTALAMASI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için birinci vakit içinderda Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca hazırlanan eokul.meb.gov.tr adresine giriş yapmak ve sağ tarafta Veli Bilgilendirme Sistemi başlığı altındaki istenen ayrıntıları doldurmak gerekiyor. Bu kademede TC kimlik numarası, öğrenci numarası ve güvenlik kodu isteniyor. Bu bilgiler yanlışsız girilirse ikinci evreye geçilir.

E-OKUL KARNE NOTLARINA NASIL BAKILIR?

Bugüne kadar gerçekleştirilmiş ölçme ve kıymetlendirme uygulamaları geçerli olup bu kapsamda, derslere ait yapılmış olan imtihanlar ile performans çalışmalarına ait puanların e-Okul sistemine işlenmesi sağlanıyor.

E-OKUL KARNE NOTLARI SORGULAMA SAYFASI