e-Kurs öğrenci başvurusu ne vakit, nasıl yapılır? İşte MEB e-Kurs takvimi

Hasan

New member
8.-9.-10.-11.-12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) düzenlenecek. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) düzenlediği kurslar fiyatsız olarak hizmet verecek. Öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sonu ortasındaki kurs merkezlerinden müracaat yapabilecek.

E-KURS MÜRACAAT TARİHLERİ 2021

Öğrenciler için e-Kurs müracaatları 24-30 Ağustos 2021 tarihleri içinde alınacak. Kurs sınıflarının oluşturulmasının akabinde 31 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri içinde sınıflar belirlenecek.

e-Kurs müracaat sürecinde öğrenciler müracaatlarını e-Kurs modülünden yapabilecek. bu vakitte öğrenciler yalnızca ikametgahlarına göre değil, bulunduğu ilçelerde de e-kurslara katılabilecek.

e-Kurs modülü girişleri e-Devlet yahut e-Okul ayrıntıları ile yapılabiliyor. Öteki yandan eğitimine açık öğretim okullarında devam eden öğrenciler ise e-Devlet’in yanı sıra açık öğretim okulunun kullanıcı ismi ve şifresi ile kurs başvurusu yapabilecekler.

E-KURS NE VAKİT BAŞLAYACAK?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak, 10 Haziran 2022 tarihinde dersler son bulacak.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI NEDİR?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Ulusal Eğitim Bakanlığı‘na (MEB) bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında tahsil nazarann istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilecek olan kurstur.

Açılacak kurslara devam eden öğrenci ve kursiyerden kurs fiyatı alınmaz. Kursların, örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme, Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yayımlanan kurslara ilişkin örnek ders planları çerçevesinde yürütülmesi temeldir.

Planı yayımlanmayan dersler için o derse giren öğretmen tarafınca ders planı oluşturulur. Resmi tatiller ile ulusal ve dini bayram tatillerinde kurs planlaması yapılmaz. Kurslara ilişkin iş takvimi çerçevesinde öğretmen tarafınca düzenlenecek ders planları en geç kursların açıldığı haftanın son iş gününe kadar kurs merkezi müdürlüğünce onaylanır.

MEB E-KURS MÜRACAAT SAYFASI