Dortmundlu Schlotterbeck hala Avrupa Şampiyonası'na katılmayı umuyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Rekabet çetin ama stoper Nico Schlotterbeck Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyor. Ancak son uluslararası maçının üzerinden uzun zaman geçti ve mevcut milli teknik direktör onu hiçbir zaman aday göstermedi.

Nico Schlotterbeck hâlâ yaz aylarında Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmayı umuyor.

Borussia Dortmund'un stoperi, “Sky” TV kanalına verdiği röportajda milli teknik direktör Julian Nagelsmann'ın onsuz yapıp yapamayacağı sorusuna şu yanıtı verdi: “Eğer bana kalırsa, hayır.” Ancak Nagelsmann, Borussia Dortmund'dan 24 yaşındaki profesyoneli geçtiğimiz Eylül ayında göreve geldiğinden beri aday bile göstermedi.

Nagelsmann devralmadan önce DFB formasıyla on bir kez forma giyen Schlotterbeck, “Umarım bunu bir noktada, tercihen yaz aylarında yapar” dedi. Milli takımdaki ilk maçına Mart 2022'de İsrail'e karşı alınan 2-0'lık galibiyetle çıkan Schlotterbeck, Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda da iki milli takım maçına çıktı.

Ancak 24 yaşındaki oyuncu pes etmek istemiyor; Mats Hummels ve Niklas Süle gibi tanınmış rakiplerine rağmen Şampiyonlar Ligi yarı finalisti BVB'nin stoper savunmasında yer alıyor. Nagelsmann'ın Avrupa Şampiyonası kadrosuna bakan Schlotterbeck şunları söyledi: “Performansıyla ikna etmeye çalışıyorum. Ve sonunda bunu yapmayı başarırsam ve o da beni aday gösterirse mutlu olacağım. Eğer durum böyle değilse, o zaman öyle olur.” Futbol, o zaman ileriye bakmalıyım ama bunu gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım.”