DFB uluslararası Kathrin Hendrich karma takımlarda: “Neden olmasın?”

Temel

Global Mod
Global Mod

Amatör futbolda kadın ve erkeklerin bir takımda birlikte oynamasına izin verilir. Milli oyuncu Kathrin Hendrich bundan hoşlanıyor.

Erkekler ve kadınlar bir takımda, bu yakın zamana kadar eğlence amaçlı futbol için bir şeydi. Ancak 2022 yazında DFB, amatör sahada karma takımlara izin verilmesine karar verdi. Dernek, “18 yaşını dolduran kadın oyunculara erkek takımlarında oynama hakkı verilmesine” izin verdi. DFB bunu yaparken 2021’de buna karar veren Hollanda Futbol Federasyonu’nu izledi.

Bu, diğerlerinin yanı sıra Aşağı Saksonya ve Bremen’de halihazırda uygulanmaktadır. 1 Aralık 2022’de Aşağı Saksonya, bunu Yeni Yıl Günü’nde Bremen izledi.

Milli oyuncu Kathrin Hendrich bunu destekliyor: “Tabii ki uyuyorsa, fiziksel olarak adilse neden olmasın? Buna karşı çıkan hiçbir şey bilmiyorum – tam tersine.” Avrupa Şampiyonu Yardımcısı Pazartesi günü Portekiz’deki eğitim kampında bir VfL Wolfsburg video bağlantısında böyle söyledi.

Erkekler kadınlardan ne öğrenebilir?

Eskiden böyle bir uygulama sadece gençlik sektöründe mümkündü. Hendrich, “Bence her iki taraf da birbirinden bir şeyler öğrenebilir. Özellikle erkeklerle bir kadın olarak oynadığınızda, işlerin daha çabuk sonuca vardığı durumlarda,” dedi Hendrich. 30 yaşındaki stoper ayrıca şunları vurguladı: “Öte yandan, erkeklerin de kadınlardan bir şeyler öğrenebileceğini düşünüyorum – belki sahadaki davranış veya teknik açısından.”

Milli oyuncu muhtemelen erkekler arasında daha yaygın olan teatralliği de ima etti. Bayern teknik direktörü Julian Nagelsmann 2017’de şöyle demişti: “Onu izlemeyi seviyorum (kadın futbolu, editörün notu) çünkü bu erkek futbolundan çok daha dürüst bir spor. Kadınlar çok daha az ağlar, asla yerde yatmazlar. ayakkabılar – erkeklerle artık neredeyse hiç oynayamazsınız. Kadınlar kalkıp oynamaya devam ediyor, net oyun süresi 85 dakika gibi geliyor. Gecikme yok, sızlanma yok, hakemin yanında hiç kimse yok. Bu hoşuma gitti. “