Cristiano Ronaldo Portekiz’e döndü: Dünya rekorunun peşinde

Temel

Global Mod
Global Mod

Portekiz’in dünya yıldızı bir PK’de milli takımdaki geleceği hakkında konuşuyor. Ana rolü değişti – ve bir sonraki oyunda şimdiden tarih yazabilir.

Cristiano Ronaldo son aylarda nadiren bu kadar rahat görünüyordu. Portekiz’in futbol süper yıldızı Lizbon’daki basın odasına acele etmeden girdi ve 38 yaşındaki sabırla ve rahat bir şekilde orada bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mesajı kısa sürede netleşti: Milli takıma geri döndüğü için mutluydu. Ve istifa etmeyi hiç düşünmedi. “Bana bahse gireceklerini düşünürsem her zaman Seleção’ya geleceğim.” Yeni milli teknik direktör Roberto Martínez ona bu duyguyu verdi.

Hiç Martinez. Perşembe günü Lihtenştayn ile oynanan Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde (20:45), yaşlı yıldız İspanyol’u göklere çıkardı. Ronaldo, “Farklı bir enerji, yeni bir aura, yeni bir dönem hissediyorum. Bu değişikliğin bizim ve Portekiz için iyi olacağına inanıyorum” dedi. “Özel ve çok olumlu bir şey hissediyorum.” Portekiz’in “daha ofansif” bir takım olacağından emin. Hücum oyuncusu hemen ilk 11’de yer almak için başvurmak istemiş olabilir.

Çünkü Ronaldo bir yabancıya karşı oynayacak olsaydı, bu onun 197. uluslararası maçı ve bir dünya rekoru olurdu. “Rekorlar her zaman olumlu şeylerdir, onlar benim motivasyonumdur” dedi. “Bu olağanüstü bir rekor olurdu, tarihin en çok forma giyen oyuncusu, bu özel bir şey. Koçun beni alıp almayacağını göreceğiz. Ben hazırım.”

Ronaldo oldukça motive görünüyor

Martínez, forvet oyuncusunun sözlerini ön sıradan takip etti. 49 yaşındaki kaptanın performansını surat asmadan izledi – ancak kaptan artık tek kaptan olmayacak. Martínez, “Şu anda en deneyimli oyuncular Seleção’nun kaptanları olacak. Cristiano Ronaldo, Rui Patrício ve Bernardo Silva kaptanlar olacak” dedi.

Ancak artık tek lider olmasa da Ronaldo oldukça motive görünüyordu. Suudi kulübü Al Nassr’a geçişini geriye doğru atılmış büyük bir adım olarak görmüyor. Suudi ligi için “Bunun Premier Lig olmadığı açık” dedi. Ama: “İyi takımları var, dengeli, Arap oyuncular iyi, yabancı oyuncular kalite getiriyor. Bu planla devam ederlerse beş altı yıl içinde dünyanın en güçlü dördüncü veya beşinci ligi olabilirler.”