Chelsea, Atletico Madrid’den kiralık João Félix ile anlaştı – Kai Havertz için rekabet

Temel

Global Mod
Global Mod
Dünya Kupası sona erdi ve kulüp futboluna yeniden odaklanıldı. Yeniden açılan transfer piyasasında özellikle ilgi çekici olacak.

Yeni Yıldan bu yana, Avrupa’nın en iyi liglerindeki kulüpler yeniden oyuncu alıp satabiliyor. Transfer dönemi 31 Ocak’a kadar açık. Bazı Bundesliga kulüpleri de aktif hale geldi. t-online’da transfer haberleri canlı yayında.

Chelsea, Kai Havertz için rakiplerle anlaştı

João Félix’in Atletico Madrid’den Chelsea’ye geçmesi muhtemel. Spor web sitesi “The Athletic” ve transfer içeriden Fabrizio Romano bunu birlikte bildirdi. Buna göre sezon sonuna kadar kiralık olmalı.

Madridliler aslında değişmek isteyen Portekizliyi satmak ve 2019’da Benfica Lizbon’a transfer ettikleri 127 milyon euro’ya benzer bir ücret almak istediler. avro.

Chelsea’de forvet Felix, bu sezon şimdiye kadar hayal kırıklığı yaratan hücumunu güçlendirecek. Ayrıca bu sezon “Blues” adına dört gol atan Alman uluslararası Kai Havertz’in doğrudan rakibi olacaktı.

Felix’in Atlético ile 2026’ya kadar sözleşmesi devam ediyor. Manchester United da onun için ilgili taraf olarak takas edildi.

DFB forveti Füllkrug geleceği hakkında konuşuyor

Dünya Kupası keşfi Werder Bremen’den Niclas Füllkrug (29), olası bir kulüp değişikliğini “şu anda düşünmüyor”. Füllkrug, “Diğer şeyleri saklayabildiğim gibi, bunu da yapabilirim – tabii ki, masada somut bir şey olana ve Werder: Bu bizim için de çekici olur” diyene kadar Füllkrug, “O zaman” dedi. konuşarak yapmalıyız. Bunu asla yüzde 100 göz ardı edemezsin.”

Ancak şu anda Bundesliga’da on golle en başarılı Alman hücum oyuncusu olan Füllkrug, Bremen’de evinde hissediyor. “Tabii ki görünüyor: Sezonun ikinci yarısında iyi bir şans için nerede şansım var? Werder orada tam ön tarafta. Çünkü burada ne olduğumu biliyorum, çünkü kendime güveniyorum ve harika hücum futbolu oynayabiliyorum. Katar’da oynanan Dünya Kupası’nda milli takımın sayılı parlak noktalarından biri olan Füllkrug, “Bunu ben de biliyorum. Bu yüzden benim tarafımdan bir baskı yok. , Tamamen rahatım.”

Bremen’in profesyonel futbol başkanı Clemens Fritz de doldurma bardağının kalacağını varsayıyor. Fritz Sky’da “Şu anda sakin ve sezonun ikinci yarısında da Werder Bremen için oynayacağını varsayıyorum” dedi: “Tamamen rahatladık.” Fritz, “Tabii ki, tamamen ekonomik olarak, bir şey çıkarsa, o zaman yapsak da yapmasak da onunla ilgilenmemiz gerektiğini söyledik, bu başka bir kağıt parçasında,” dedi. Niclas’tan vazgeç çünkü bunun ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Sadece sahada değil, saha dışında da.” Saldırganın Weser ile olan sözleşmesi 2025 yazına kadar devam ediyor.

BVB’nin forvet oyuncusu Moukoko, FC Barcelona’ya mı taşınacak?

Fırtına yeteneği Youssoufa Moukoko ile Borussia Dortmund arasındaki sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Bu, diğer kulüplere 18 yaşındaki oyuncuyu harekete geçmeye ikna etmeleri için yeterli zaman verir. Katalan spor gazetesi “Sport”un haberine göre bu kulüplerden birinin de FC Barcelona olduğu söyleniyor.

Bu nedenle Barça, Moukoko’nun çocukluğundan beri kulübe büyük sempati duyduğu için, DFB uluslararası oyuncusunun İspanya’ya taşınmaya karar verme şansının yüksek olduğunu düşünüyor. “Spor” a göre, olası bir sözleşmenin mali çerçevesi sorun teşkil etmemelidir. Son zamanlarda, birkaç medya, Moukoko’nun sadece bir sözleşme uzatması imzaladığı için BVB’den on milyon avroluk bir ikramiye talep ettiğini bildirdi.

Borussia ve Moukoko bir anlaşmaya varsa bile Barcelona genci tamamen silmek istemiyor. “Spor” raporu, bu durumda Barça’nın Moukoko’ya sabit bir transfer ücreti karşılığında Camp Nou’ya transfer olmasına izin veren bir çıkış maddesi yazmasını tavsiye ettiğini belirtir.

Rapor: Premier Lig kulübü Leeds, Bundesliga golcüsü istiyor

Leeds United ve teknik direktör Jesse Marsch’ın Hoffenheim forveti Georginio Rutter ile ilgilendiği söyleniyor. İtalyan transfer uzmanı Fabrizio Romano, Twitter’da bildirdi. Buna göre Premier Lig kulübü ile TSG arasındaki görüşmelerin “çok ilerlediği” söyleniyor.

Georginio Rutter: 2021'de TSG Hoffenheim'a geldi.
Georginio Rutter: 2021'de TSG Hoffenheim'a geldi.

Georginio Rutter: 2021’de TSG Hoffenheim’a geldi. (Kaynak: IMAGO/H. Langer)