BVB yıldızı Reus, muhabirin sorusuna şaşırdı

Temel

Global Mod
Global Mod

Borussia Dortmund’un forveti, penaltı golüyle RB Leipzig karşısında galibiyete zemin hazırladı. Maçtan sonra Reus bir röportajda konuşuyor. Belli ki bir soru beklemiyordu.

Bundesliga’nın en azından geçici olarak yeni lideri RB Leipzig’e karşı en önemli maçta 2-1: Borussia Dortmund’un Cuma akşamı 23. maç gününün başlamasının ardından kutlayacak çok şeyi vardı. BVB kaptanı Marco Reus da: 33 yaşındaki önemli golü penaltı vuruşu ile 1-0 atarak Siyah-Sarıların başarısının önünü açtı ve Saksonlara karşı genel olarak güçlü bir oyun oynadı.

Saldırganın şu anki durumu daha da önemli: Reus’un BVB’deki geleceği hala belirsiz. Sözleşmesi sezon sonunda bitiyor, Reus’un 11 yıl sonra kulüpten ayrılması imkansız görünmüyor.

“Artık tamamen bana sahipsin”

Maçtan sonra milli oyuncu kenarda DAZN muhabiri Max Siebald’ın sorularını yanıtladı ve soruya tamamen şaşırdı. Siebald oyunla ilgili sorular sormuştu ki aniden Reus’un geleceği oldu. Hücum oyuncusundan şaşırtıcı derecede net bir açıklamayla birlikte tuhaf bir kelime alışverişi oldu:

Siebald: “Gol attın, ondan sonra stat gerçekten patladı, benim bile tüylerim diken diken oldu ve dışarıda oturdum. Gelecek sezon o duyguyu yaşamayacağınızı hayal edebiliyor musunuz?”

Reus: “Oh, vay, şimdi aniden durumdan anladın. Hayır, tabii ki, umarım değildir. Üzgünüm, şimdi beni tamamen yakaladın.”

Siebald: “O zaman şunu açıklığa kavuşturayım: Burada futbol oynamaya devam etmekten kesinlikle çekinmiyorsun.”

Cevabın aslında Reus’un şaşkınlığından mı kaynaklandığı yoksa uzun süredir BVB yıldızının gerçekten Dortmund’da kalmak isteyip istemediği – bu henüz görülmedi.