BVB adamı istemiyor – Magath “hazır olurdu”

Temel

Global Mod
Global Mod

DFB, Hansi Flick’in halefini arıyor. Matthias Sammer elini sallarken Hertha’nın kurtarıcısı Magath da orada duruyordu.

Matthias Sammer kesinlikle milli futbol koçu olarak uygun değil. Spor Bilgi Servisi (SID), bunu Pazartesi günü Borussia Dortmund danışmanı ve 1996 Avrupa şampiyonu Hansi Flick’in görevden alınmasının ardından en yakın çevresinden öğrendi.

Lothar Matthäus daha önce Sammer isminden açıkça bahsetmişti. Rekor milli oyuncu, Dortmund’daki Alman Futbol Müzesi’nde interwetten.de randevusunda “Matthias Sammer’in bunu yapacağını biliyorum” dedi.

“Kararsız takımları ayağa kaldırabilirim”

Sammer, sağlık nedenleriyle artık günlük bir işte çalışmak istemediğini her zaman vurgulamıştı. Berlin’in Hertha takımını 2022’de küme düşmekten kurtaran Felix Magath için ise durum farklı.

Eski Bayern Münih oyuncusu, “Sanırım ben (…) istikrarsız takımları yeniden ayağa kaldırabilirim ve onlara yeniden çok iyi performans gösterebilecekleri kadar güven verebilirim” dedi. NDR eğitmeni.

Eski milli oyuncular Dietmar Hamann ve Stefan Effenberg daha önce Magath’ı olası yeni milli teknik direktör olarak tartışmaya açmıştı. “Böyle bir adama ihtiyacımız var. Ve Felix’in bunu hemen yapacağını hayal edebiliyordum” dedi Sky uzmanı Hamann, Alman Basın Ajansı’na. DFB, Pazar günü eski milli teknik direktör Hansi Flick’i görevden aldı ve spor direktörü Rudi Völler, Hannes Wolf ve Sandro Wagner liderliğindeki bir takım geçici olarak görevi devraldı. Flick’in halefi aranıyor.