Buse Naz Çakıroğlu çeyrek finale çıktı, madalyaya göz dikti!

KaraYeL

New member
AJANSSPOR-HABER

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta bayanlar 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi. Özbek Tursunoy Rakhimova’yı 3-2 mağlup ederek çeyrek finale çıkan Buse Naz Çakıroğlu’nun rakibi Tayland’lı Jutamas Jitpong oldu.

Buse Naz’ın çeyrek final maçı ne vakit?

Kokugikan Arena’da son 16 çeşidinde Jitpong, Filipinli rakibi Irish Magno’yu 5-0 yenerek ismini çeyrek finale yazdırdı ve Buse Naz’ın rakibi oldu. Buse Naz Çakıroğlu’nun çeyrek final müsabakası 1 Ağustos Pazar günü TSİ 05.00’te oynanacak. Buse Naz, rakibini yenmesi durumunda yarı finale yükselerek madalyayı garantileyecek.

Amacı altın madalya

Buse Naz, müsabakadan daha sonra açıklamalar yaptı. Rakibi karşısında geride kapattığı birinci raunda dikkati çeken Buse Naz, şöyleki konuştu:

“Maça düzgün başlayamadım. Burası olimpiyat, hiç kolay maçınız olmayacak. Altın madalyaya giden yol dört ağır maçtan geçiyor. Seri başı olduğum için birinci tipi bay geçtim. Aslında bu da benim için dezavantaj oldu. Zira öbür rakiplerim ortama alıştı. Ben bunu bugün yaşadım. Beklentinin de büyük olduğunun farkındayım. Ekip olarak buradan büyük başarılarla ayrılacağız. Boksta iki madalyamız var fakat altınımız yok. Burada 3 altın madalya niye almayalım. Bayan kadromuz fazlaca kuvvetli. Altın madalyalar alabilecek kapasitedeyiz. Sevinmek için erken, zira altın madalya için buradayız. Bronz ve gümüş madalya bizim için kâfi değil.”

“Türk halkının dualarını hissediyorum”

Toplumsal medyadan epeyce fazla ileti aldığını anlatan başarılı boksör, “Antrenörümle bir arada ortak bir karar aldık ve toplumsal medyayı kullanmıyorum. Bu yüzden onlara geri dönüş yapamıyorum. Yaklaşık 2 yıldır bu anı bekliyoruz. Okuyabildiğim kadar bütün iletileri okuyorum, Türk halkının dualarını ve takviyesini hissediyorum. Okuyup onlara yanıt vermek istiyorum ancak inşallah altın madalyadan daha sonra hepsine geri dönüş yapacağım.” tabirlerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu’na teşekkür

Müsabakayı salondan izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da teşekkür eden Buse Naz, “Bakan Bey’le aramız fazlaca düzgün. Kendisine söylemiş oldum, arkadaşlarımın maçlarında daha fazla heyecanlanıyorum. Kardeşlerimin de başarmasını epeyce istiyorum. Bakanımız maçlarımızı yakından takip ediyor ve bizim için büyük moral oluyor. Antrenörlerimiz için de büyük moral bu. Ekran başında sabah saatlerinde bizi izleyen Türk halkına da teşekkürlerimi gönderiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Antrenör Yiğit: “Altın madalya kazandıracağız”

Buse Naz Çakıroğlu’nun antrenörü Nazım Yiğit ise birinci maçlarda heyecanın olabileceğini belirterek, “Geride kapattığımız birinci raunttan daha sonra benim zerre kadar kuşkum yoktu. Yapacağını biliyordum. Elimizden geleni yapacağız ve ülkemize altın madalya kazandıracağız.” diye konuştu.