Bundesliga'nın başlangıç oyuncusu Eren Dinkçi muhtemelen DFB'den telefon aldı

Temel

Global Mod
Global Mod

1. FC Heidenheim'ın en iyi oyuncularından biri ve gelecek sezondan itibaren SC Freiburg'da forma giyecek. Ayrıca Eren'in Dinkçi'ye DFB'den telefon geldi.

Eren Dinkçi için işler şu an daha iyi gidemezdi. Hücum oyuncusu şu anda Werder Bremen'den 1. FC Heidenheim'a kiralık olarak gidiyor ve orada başlıyor. Şu ana kadar 27 maçta dokuz gol attı ve beş asist yaptı ve önümüzdeki sezon için şimdiden yeni bir kulübü var. SC Freiburg'a taşınıyor ve çıkış maddesinden yararlanıyor. Şimdi görünüşe göre DFB'den de bir çağrı almış.

“Bild”in haberine göre Alman Futbol Federasyonu, Bremenli futbolcunun kapısını çoktan çaldı. Çünkü: Dinkçi hem Alman hem de Türk vatandaşlığına sahiptir ve bu nedenle gelecekte milli oyuncu olarak Almanya veya Türkiye'de oynayabilir.

Dinkçi muhtemelen gelecekte Almanya'da oynamak istiyor

DFB muhtemelen Almanya'nın kendi tercihi olmasını isterdi. Dinkçi birkaç hafta önce şöyle açıklamıştı: “Sadece bir derneğin bizimle iletişime geçtiğini söyleyebilirim. Hangisi olduğunu açıklamayacağım.”

Gazeteye göre 22 yaşındaki oyuncu gelecekte Almanya adına oynamak istiyor. Bu nedenle önümüzdeki sezon için Bundesliga'dan gelen tekliflere odaklandığı söyleniyor. Sonunda yarışı Breisgaulular kazandı.

Dinkçi yeni kulübünü sabırsızlıkla bekliyor: “Freiburg'daki sorumlular bana nispeten erken yaklaştılar ve en başından itibaren bana iyi bir his verdiler. O zaman bu yola gitmek istediğimi açıkça anlamıştım. Sanırım bunu başardım. Şu anda bir tane Flow ve ben onu yanımda Freiburg'a götürmek istiyoruz.”