Bundesliga’da gol kralı kim olur?

Temel

Global Mod
Global Mod
En çok gol atan topun güvenliğini kim sağlıyor? Bremen’den Niclas Füllkrug favori olarak finale çıkıyor ve sonunda bir rekor kırabilir.

FC Bayern’in forvet oyuncusu Robert Lewandowski, altı yıl üst üste Bundesliga’nın en golcü oyuncusu oldu. 2016/17 sezonundan geçen sezona kadar maçın son gününde en çok gol atan isim olan Pole, 2020/21 sezonunda 41 golle (40 gol, sezon 71/72) Gerd Müller’in rekorunu bile kırdı. Bremen’den Niclas Füllkrug bugün 16 golle lider durumda.

27 Mayıs’taki maçın son gününden sonra zirvede kalırsa (tüm maçlar t-online’da canlı yayında 15:30’dan itibaren), Füllkrug ilk kez Bundesliga’da en çok gol atan oyuncu olacak. Aynı zamanda negatif bir kayıt ayarlayın. 1995/96’da 17 gol atan eski Stuttgartlı Fredi Bobic, eski Köln Thomas Allofs ve Bayern’in eski forvet oyuncusu Roland Wohlfahrt (1988/89 sezonu) ile birlikte bugün hala geçerli olan düşük değeri elinde tutuyor.

Fredi Bobic: 1996'da kendisine Torjägerkanone takdim edildi.
Fredi Bobic: 1996'da kendisine Torjägerkanone takdim edildi.

Fredi Bobic: 1996’da kendisine Torjägerkanone takdim edildi. (Kaynak: Basın fotoğrafı Rudel/Herbert Rudel, www.imago-images.de üzerinden)

Weser-Kurier Füllkrug, “Her zaman üzücü istatistikler okurum. Yükselen bir takım için 16 gol, bu yüzden buna pek üzülmüyorum,” dedi: “Önce bu olmalı.” Bobic ayrıca doldurma sürahisi için parmaklarını çapraz tutar. 1996 Avrupa şampiyonu geçtiğimiz günlerde SID’ye “Rekoru sonsuza kadar tutmaya hevesli değilim” dedi. Bobic, “En çok gol atan oyuncunun bu sezon yine bu kadar az golle deplasmana gitmesine şaşırmadım. Erling Haaland ve Robert Lewandowski ile Bundesliga, bir kulübe kolayca 30 gol garantileyen en iyi iki hücum oyuncusunu kaybetti” dedi.

ilk yer

Füllkrug çalkantılı bir sezon geçirdi. 30 yaşındaki golleriyle Bremen’in ligde kalmasını sağladı ve yine de Dünya Kupası trenine binmeyi başardı. Füllkrug ayrıca Katar’da iki gol attı, ancak milli teknik direktör Hansi Flick’in onbirinin ön turda elenmesini engelleyemedi. 27 maçta attığı 16 golle Füllkrug, son maç günü öncesi Bundesliga’da en çok gol atan oyuncular listesinde başı çekiyor. Saldırganın bir üst kulübe geçeceğine dair spekülasyonların olması şaşırtıcı değil. Burada bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Niclas Füllkrug: Halihazırda beş penaltıyı çevirdi.
Niclas Füllkrug: Halihazırda beş penaltıyı çevirdi.

Niclas Füllkrug: Halihazırda beş penaltıyı çevirdi. (Kaynak: IMAGO/nordphoto GmbH / Kröger)

Dört kez ikincilik

Füllkrug’un ardından dört profesyonel 14’er golle ikinci sırayı paylaşıyor: Bayern’den Serge Gnabry (33 maç), Frankfurt’tan Randal Kolo Muani (31 maç), Leipzig’den Christopher Nkunku (24 maç) ve Freiburg’dan Vincenzo Grifo (32 maç).

Serge Gnabry: Her zaman tartışmalı olan Gnabry şimdiden 83 gol attı ve 14 gol attı. Alman milli oyuncu, son dört maçta son beş golünü kaydetti. Gnabry’nin gol atabileceğini önceki sezonda zaten kanıtladı: Ayrıca 34 lig maçında 14 gol attı. Ancak bu arada, bir veya diğer hayran ondan şüphe duydu.

Gnabry bu yıl çok şey dinlemek zorunda kaldı. Böylece Paris Moda Haftası gezisi büyük bir sohbet konusu oldu. Ondan sonra sorumluların istediği gibi sahada performans göstermedi.

Serge Gnabry: Sonunda inandırıcıydı.
Serge Gnabry: Sonunda inandırıcıydı.

Serge Gnabry: Sonunda inandırıcıydı. (Kaynak: IMAGO/Moritz Mueller)

Ama zaman bitmiş gibi görünüyor. 30 Nisan’da Hertha BSC’ye karşı sezonun onuncu golünü attı ve bu onu Bundesliga’da arka arkaya yedi sezonda en az on gol atan mevcut tek lig oyuncusu yaptı.