Bimser ve Kocaeli Üniversitesi nitelikli bilişim işçi yetiştirecek

Hasan

New member
Bilhassa pandemiden bu yana hızlanan dijital dönüşüm, birfazlaca kesimin çağa ahenk sağlamasında itici güç oluşturuyor. Bugünün gereksinimlerine karşılık verirken geleceğin fırsatlarını yakalamanın birinci adımı, bireylerin yanlışsız stratejilerle oluşturulmuş bir eğitim almasından geçiyor. Türkiye’nin öncü yazılım şirketlerinden Bimser, ülkemizin nitelikli işgücü potansiyeline katkıda bulunmak için Kocaeli Üniversitesi ile kapsamlı bir protokole imza attığını duyurdu. Bimser tarafınca yapılan açıklamada mevzuya dair, “Üniversite-Sanayi İşbirliği (ÜSİ) değişimi kapsamında Bimser Academy ile hayli değerli olduğuna inandığımız bir proje başlatıyoruz. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile imzaladığımız kapsamlı protokol doğrultusunda, ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınma planlarını destekleyecek nitelikli işgücü yetiştireceğiz” denildi.

UZMAN İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRİLİYOR

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri için tasarlanan programda, biroldukca alanda teorik ve uygulamalı dersler verileceğini aktaran Bimser’in yaptığı açıklamanın devamında, “İşletmede Mesleksel Eğitim (İME) uygulamaları kapsamında tasarladığımız programımıza dahil olan gençlerle, bir devir boyunca iş dünyasının gerçek pratiklerine ahenk ve adaptasyon, teknik kapasite ve yönetişim hünerlerinin geliştirilerek desteklenmesi, disiplinlerarası bilgi birikiminin mentorlukla transferi, yazılım kadrolarımızın projelerinde tecrübe ve performans geliştirme üzere biroldukca başlık altında bir ortaya gelerek tecrübelerimizi paylaşacağız. Bu sayede yazılım sanayisinin gereksinim duyduğu niteliklere sahip, uygulama ve maharet yetkinliği yüksek insan gücünün yetiştirilmesine de takviye olacağız” tabirleri kullanıldı.

‘ULUSAL REKABETTEKİ İŞGÜCÜ SERMAYEMİZİ ARTIRIYORUZ’

Son senelerda bilgi ve bağlantı teknolojilerinde büyük gelişmeler yaşandığını ve ülkemizin de bu duruma süratli ahenk sağlaması gerektiğini lisana getiren şirketin açıklaması,, “Dünya çapında yaşanan gelişmeler sanayi kuruluşları ve firmaları gerek üretim gerek pazarlama alanlarında bilişim teknolojilerini kullanmaya yönlendiriyor ve ülkemizin yetişmiş işçi gereksinimini artırıyor. Bu yüzden nitelikli bilişim çalışanı gereksinimini karşılamaya katkıda bulunmak için yazılım geliştirme metodolojileri, işletim sistemleri, güvenlik, teknik iş tabirleri, bilgi tabanı ve sorgulama yapıları üzere tanınan olan konularda teorik ve uygulamalı dersler veriyoruz. Gelişen dünyayla, ulusal rekabetimizde vazgeçemeyeceğimiz en değerli kaynak olan insan sermayesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz” sözleriyle sonlandı.