Bielefeld kaptanı Klos kendi takımına saldırdı

Temel

Global Mod
Global Mod
2. Bundesliga’ya küme düşme ilk maçında Bielefeld, Wiesbaden’da 4-0 mağlup oldu. Kaptan Fabian Klos kendi takımının peşine düştü.

Arminia Bielefeld kaza yapmak üzere. Küme düşmenin ilk ayağını Wehen Wiesbaden’de 4-0 kaybettikten sonra küme düşen Bundesliga, 3. lige geçmekle tehdit ediyor. Önümüzdeki Salı günü yapılacak ikinci maçtan önce, Doğu Vestfalyalılar sırtlarını duvara yaslıyor.

Bu arada Wiesbaden’deki oyun bir isyan olayına dönüştü. Bielefeld bloğundaki taraftar kaosu isyan çıkardığı ve havai fişeklerin tutuştuğu için oyun 20 dakikadan fazla geçici olarak kesintiye uğradı. Yüzbaşı Fabian Klos, şimdilik Bielefeld taraftarlarını sakinleştirmeyi başardı. Ancak maçın ardından 35 yaşındaki oyuncu, Sky TV kanalına verdiği röportajda ekibine özellikle sert davrandı.

imago görüntüleri 1030589277
imago görüntüleri 1030589277

Takıma öfke: 0:4’ten sonra bazı Bielefeld taraftarları havai fişek ve duman tencereleri yaktı. (Kaynak: IMAGO/Andreas Volz)

Klos: “Kendimi bu takımın önüne koyamıyorum”

Kaptan takım arkadaşlarına, “İnanılmaz zor. Allah’a şükür kimse yaralanmadı. Bu sözde takımın sahada gösterdiği şeye taraftar tepki gösterdi” dedi. Klos, “Artık bu takımın önünde durmayacağım, bunu nasıl yapabilirim? Özgünüm ve özgün kalmak istiyorum,” diye devam etti Klos. Daha sonra deneyimli oyuncu, “Bu takımın karakterini inkar etmek zorundasınız” diye ekledi.

Görünüşe göre Klos hala kendini tutuyordu. Klos daha sonra Sat.1’de şunları söyledi: “Maalesef ne düşündüğümü söyleyemem çünkü hala oynayacak bir maçımız var ama bugün kendisine böyle diyen bu takım bir takım değil.”

Elbette isyan çıkmamalı, ancak oyun tehdit edildiğinde taraftarların geri çekildiğini görebiliyordunuz.

“Burası benim kulübüm”

Sat.1’de hala gözle görülür şekilde duygusal olan Klos, taraftarlara yaptığı konuşma hakkında şunları söyledi: “Şu anda mesele kulübün verdiği imajla ilgili. Bu benim kulübüm.” Sonra sesi kesildi. Aynı zamanda, “Hayranlara kızmalı mıyım? Yapamam.”

Antrenör Uwe Koschinat da benzer bir tavır aldı. Koç açıkça isyanlardan uzaklaştı, ancak aynı zamanda takımı sorumlu tuttu: “Bu duygusallıkla ilgili ve sonunda da tetikle ilgili. Ve tetikleyici, burada yaramazlık yapmak isteyen taraftarlar değil, tetikleyiciydi. performans göstermememizdi” dedi koç.

“Herkesin biraz onur duygusuna ihtiyacı vardır”

İkinci maç için ileriye bakan Koschinat, “Artık herkesin biraz onur duygusuna sahip olması çok önemli bir faktör.” Bu umutsuz bir durum, ancak bunu “makul bir sona” getirmek için bir ekip olarak bir arada durmalısınız. “Benim için çok önemli bir faktör, sezon sonunda herkesin sadece aynaya bakmaya başlayabilmesi – bu yeterince zor olacak – ama aynı zamanda sadece aynaya bakmaya başlaması olacak. Bugün o amaca hizmet etmedi.” hepsi ve bu Salı en az bir şans daha.”

Bielefeld, 2. Bundesliga’da geçtiğimiz sezonu masada 16. sırada tamamladı. 34. maç gününde 1. FC Magdeburg’da durum şimdiden 0:4’tü. Doğu Vestfalyalıların da Wiesbaden’e karşı neredeyse hiç şansı yoktu.

Sadece altı dakika sonra teknik direktör Uwe Koschinat’ın takımı, Wehen’in forvet oyuncusu Prtajin nedeniyle geride kaldı. Johannes Wurtz (50′), Benedict Hollerbach (60′) ve John Iredale (82′) molanın ardından ikinci maçta ev sahibi takımın rahat bir başlangıç pozisyonu bulmasını sağladı.