Bayram Malkan, çeyrek finalde veda etti

KaraYeL

New member
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boks branşında erkekler 81 kiloda Bayram Malkan, çeyrek finalde elendi.

Kokugikan Arena’da çeyrek finalde Bayram, Azerbaycan’dan Berto Loren Alfonso Dominguez’le karşılaştı.

Bayram Malkan, birinci rauntta rakibine üstünlük kurdu ve 5 hakemin 3’ünden rakibine bakılırsa daha fazla puan almayı başardı. İkinci rauntta Azerbaycanlı atlet, ikinci raundu tüm hakemlerin tam puanını alarak kazandı. Son raundu da kazanan Dominguez, müsabakayı galip bitirerek yarı finale yükseldi.

Madalya alamadı

Bayram, Tokyo 2020’yi madalya alamadan tamamladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Bayram’ın maçını izledi. Salonda başka ulusal boksörlerle maçı takip eden Kasapoğlu, Bayram’a takviye oldu.

“Hakem inanılmaz berbat maç yönetti ve kararı etkiledi”

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta erkekler 81 kiloda çeyrek finalde elenen Bayram Malkan, hakemin idaresini eleştirdi.

Kokugikan Arena’da Azerbaycan’dan Berto Loren Alfonso Dominguez’le karşılaşan Bayram, karşılaşmadan daha sonra AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Azerbaycanlı atletin daima kendisini ittiğini ve eğilerek dövüştüğünü vurgulayan Bayram, “Madalya istiyordum fakat maalesef olmadı. Hakem inanılmaz berbat maç yönetti ve kararı etkilediler. Rakibim daima beni engelledi. Ne yapalım, güzeli bu biçimdeymiş. Herkes hakkını helal etsin. Ben elimden geleni yaptım lakin olmadı.” tabirlerini kullandı.

Bayram Malkan, müsabaka bitmiş oldukten daha sonra kazandığını düşünerek sevindi lakin hakemin rakibinin elini kaldırmasıyla hayal kırıklığı yaşadı. Bayram, sonuç açıklanınca da hakemlere kısa bir süre sitem etti.