Bayernli oyuncular Katar’daki antrenman kamplarını eleştiriyor

Temel

Global Mod
Global Mod

FC Bayern’de Katar sponsorluğuyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Şimdi iki Münihli futbolcu çöldeki antrenman kampını eleştirdi.

FC Bayern profesyonelleri Emilie Bragstad ve Tuva Hansen, kadın takımının Katar’daki kış antrenman kampını eleştirdiler. 21, “Oyuncular olarak antrenman kampına nereye gideceğimiz konusunda çok fazla kontrole sahip değiliz, özellikle de bunu bizim için mümkün kılan bir sponsorumuz varken. Katar tek başıma tatile gideceğim bir yer değil.” yaşındaki Defender Bragstad Norveç’in kamu yayıncısı NRK.

Milli takımdaki meslektaşı Hansen, sözde “spor yıkama” da kendisini hala bir aktör gibi hissetmediğini açıkladı. “Gerçekten bunun bir parçası olmak istemiyoruz. Biz oyuncular için zor bir durum, çünkü bu konuda hiçbir şey yapamayacağımızı düşünüyoruz.”

Bragstad: Bir boykot olsaydı ne olurdu?

FC Bayern Münih’in emirlik ile ortaklığı bir süredir hararetli tartışmalara konu oluyor. Her şeyden önce, Körfez Kıyısı eyaletindeki insan haklarının eksikliği ağır bir şekilde eleştiriliyor. Katar gezisini boykot etmek Bragstad için bir seçenek değildi. “Kulüp eğitim kampı için Katar’a gitmeye karar verdiği için bireysel olarak benim için zor.”

Doha’da sezon öncesine katılmama gibi bir seçeneği yoktu ama Bragstad şunları da söyledi: “Birleşmiş bir takım olarak eğitim kampını boykot ettiğimizi söyleseydik ne olacağını söylemek zor. “