Bayern'in rakipleri arasında huzursuzluk: Lazio-Tainer kulübü eleştirdi

Temel

Global Mod
Global Mod

Lazio Roma, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern'i yendi. Ancak İtalya şampiyonasında işler pek iyi gitmiyor. Antrenör Maurizio Sarri şimdi bir tartışma başlattı.

Şampiyonlar Ligi'nin Münih'te oynanacak rövanş maçına bir hafta kala Bayern'in rakipleri Lazio Roma'nın durumu zor durumda. İtalya Serie A'da Fiorentina'ya alınan 1-2'lik yenilginin ardından teknik direktör Maurizio Sarri, kulüp yönetiminin transfer politikasını açıkça eleştirdi.

Sarri, “A oyuncusunu sorduğumda bana C ve D arasında seçim yaptırdılar” dedi. “Transfer piyasasında kararı veren ben değildim.” Artık “herkesin sorumluluğunu alması” zamanıdır. Çünkü takım dört müsabakada oynayacak kadar güçlü değil.

Floransa'daki 1:2'lik skorun ardından ikinci sırada yer alan Lazio, İtalya futbol şampiyonasında yalnızca sekizinci sırada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki sıra ile aradaki fark zaten sekiz puan. Romalılar kupada yarı finale yükseldi ve Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turunun ilk ayağını FC Bayern Münih'e karşı 1-0 kazandı. İkinci maç 5 Mart Salı günü (21.00/PrimeVideo) Allianz Arena'da oynanacak.