Bantaş’tan yatırım bilgilendirmesi

KaraYeL

New member
Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi Ticaret A.Ş, yatırımcılarını bilgilendirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu biçimde denildi:

”Yatırımlarla ilgili bilhassa yerli firmaların tartıda bulunmasına değer verilerek yerli ve yurt dışı firmalardan teklif alınması, alınan teklifler ve görüşmelerin verdiği bilgiler çerçevesinde idare tarzlarına göre idare heyetine bilgi vermek kaidesiyle sonuca erdirilmesi, bu hususlarla ilgili resmi ve özel kurumlarda her türlü çalışma, müracaat ve süreçlere başlanılması ve idare konseyine bilgi verilmek kaidesiyle sonuçlandırılması için İdare Konseyi Liderimiz Adnan Erdan’a yetki verilmesine karar verilmişti. Bu kapsamda yapılan çalışmalar şu biçimde: Batı Makine’ye sipariş edilen otomatik kapak çizgisi ve otomatik delme makinası devreye alınmış olup bedeli ödenmiştir. Sebatier firmasına verilen otomatik double makas, dikiş ve toz lak çizgisi, kurutma fırını ve üretim çizgisinden oluşan siparişin 2021 Eylül ayında teslim alınması planlanmaktadır. Makine kalıpları, demirbaş vb. alımlar gerçekleştirilmiş. Ayrıyeten 2 adet forklift, 1 adet trafo, 1 adet kompresör, 1 adet jeneratör, 1 adet araba alınmı gerçekleştirilmiştir. Husus ile ilgili olarak toplamda yıl sonuna kadar 23.192.000 TL meblağında makine teçhizat yatırımı için muahedesi yapılmıştır. 1 adet kamyon, römork ve kasası alınmıştır. Bahsi geçen yatırımlarla ilgili olarak trafo, kompresör ve jeneratör montajları tamamlanmış olup öbür makine ekipman için altyapı ve montaj kademesine hazırlık çalışmaları devam etmekte ofset tesislerinin kapasitesini artırmak hedefiyle kurulacak yeni makinaların montajı için gerekli çelik konstrüksiyon ek bina inşaatı tamamlanmıştır. Ayrıyeten kutu tesislerinde iki üretim tesisinin tek bir çatı altında birleştirilmesi ve kapalı alanın genişletilmesi hedefiyle gerekli inşaat ruhsatı alındığı bilgisi daha evvelki bildirimlerimizde kamuoyu ile paylaşılmıştı. 11.05.2021 tarihindeki bildirimimizden daha sonra, kutu tesislerinde iki üretim tesisinin birleştirilmesi emeliyle inşaat başlamış olup, yeni pazarlara açılma konusunda Ege bölgesinde faaliyet göstermesi emeliyle 1 satış pazarlama uzmanı istihdam edilmiş ve bir adet araç alınmıştır.”

Hibya Haber Ajansı