ALES/3 güç muydu, kolay mıydı? İşte 2021 ALES imtihanı yorumları

Hasan

New member
ALES imtihan yorumları, güçlü soruları yanıtladıktan daha sonra çıkan adayların toplumsal medya paylaşımları ortaya çıktı. Her yıl üç kere yapılan Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş İmtihanı (ALES) 2021 yılı için tamamlandı. imtihanına katılan adaylara 100 soruyu yanıtlamaları için 150 dakika vakit verildi.

ALES GÜÇ MUYDU KOLAY MIYDI?

ALES/3 imtihanının akabinde adaylar Twitter üzerinden, imtihan dair paylaşımlar yaptı. Kimi adaylar soruları kolay bulurken, bazıları de güç olduğunu ileri sürdü. Fakat genel olarak adaylar Türkçe mantık sorularında zorlandıklarını, şıkların içinde kaldıklarını tabir etti. Matematik sorularının ise kolay olduğu söylendi.

ALES/3 İMTİHAN YORUMLARI

* Pazar günümü mahvetmek için o kadar para verdim #ALES mağdurları

* İdeoloji temalı sorular canımsınız…

* ALES’te mühlet sorunsalı

* Kübizm, globalleşme, çarptop, imge, kıbrıs gemisi, çatal bıçak ve selfie özürlüsü berna..Vicdanını ve ahlâkını menfaat çukurunda boğan adamda uğraşı.. Müge anlı program akışı üzereydi #ALES

* Gözetmen sayfaları denetim için kitapçığı açabilirsiniz dediğinde Berna’nın çektiği selfie ile göz göze gelinen birinci an.. İmtihanın ne kadar saçma olacağının ön gösterimi üzereydi #ALES

* 2,5 saat süren imtihanda üşümekten kalem tutamadım, çişim gelmesin diye de dua ettim #ales2021 ortada soru cözdük iste!

* Son 10 dakikada imtihan giriş evrakını alıp 09.59’da binaya girip 12.05’te imtihandan çıkmayı başardığım için bana ek puan vermeliler. Üstün özverimden dolayı ALES

* Bütün soruları yetiştirebilmenin rahatlığı var üzerimde kararı epeyce da merak etmiyorum

* Birinci sefer ALES’te tüm soruları gördüm

* Ben de birinci kez beynim yanmadan sakin bir biçimde çıktım. Teşekkürler ÖSYM

* ALES’in tersten okunuşu SELA… Tesadüf mü?

* Mantık sorularını çözeyim derken şuurumu kaybettim

* Var gücümle ALES’te cenk ettim KPSS’ye Allah kerim, siz devam edin…

* İmtihanda vakit kazanmak için kalemleri iki taraftan da açanı gördüm ben elendim arkadaşlar #ALES2021

* Bir 10 dakika daha verseler ALES Türkiye birincisi olarak bu tweeti atıyor olabilirdim.

* 120 TL’ye ışık topu üzere bir kalemliğim oldu.

* #ALES biraz evvel çıktım imtihandan başım hala imtihanda

* Çalışmadığım imtihanın bu kadar kolay matematiği olması pekala #ALES2021

* bir daha bir #ALES daha sonrası… Ah o akademik meslek hayalleri…

* Az biraz beyin yakıp çıktık!

* Beynimin bünyemi terk etmesini sağladınız teşekkürler #ALES

* Bir pazar klasiği haline geldi #ALES2021

* Işıl, Gamze, Mustafa, Hakan isimlerini duymayı ve makarnayı görmeyi bile istemiyorum…

* Esas besin kaynağı yumurta olan öğrencilere imtihanda yumurta soruları sormak sıradançeydi

* #ALES’te Kenyalı atletler şoku

* Beynim yandı #ALES2021

* Sanırım ALES’te paragraftan çıkarılmayacak sonuçlar çıkardım.

* Ali, Can, Bora ve Deniz kâfi ki bırakın, her gün ekmeği ben alırım ya

* Peçete birinci defa işe yaradı teşekkürler ÖSYM ALES peçeten düğüm nasıl olur öğrendim

* Hiç uğraşmadan 1+2 sorsaydınız? #ALES2021

* Soruları çözdükçe “Niye bu kadar kolay ya yanlış mı yapıyorum” diyen bir tek ben değilimdir herbiçimde

* “Ben senin fotoğrafına aşığım” Eyv ÖSYM eyv

* En süratli olduğum ALES imtihanıydı 3 soru falan yaptım, latife şaka…

* ALES imtihanında şöyleki bi cümle vardı: Galibiyet yabancılaştırıcı bir seyahattir. İnsan meskenine kaybedince döner.

* 32 satır paragraf sorusu az olmadı mı yalnızca soruyorum?

* Evet ALES, aralıkta yinedan görüşmek üzere…

* Hezimete uğradım. Âlâ pazarlar.

* Türkçe mantık sorularını çözdükten daha sonra ben: büyük tansiyon 16, küçük tansiyon 10

* Matematik sorularını Şeyma Subaşı hazırlamış sanırım

* ALES Türkçe 3. soru beni seri üzdü

* Bittim gözün aydın bittim helal olsun uğrunda harcadığım yıllar haram olsun…

* En büyük hobim ALES’e girmek olacak diye fazlaca korkuyorum.

* Bütün ALES boyunca makarnayı salçalı sosla mı yoksa yoğurtla mı yesem diye düşündüm…

* Türkçe soruları > matematik + TOEFL

* ALES haberim olmadan imtihan mühleti falan mı uzadı? Istıraptan beklerken yapamadığım matematik sorularını çözdüm! hayatımda bir birinci resmen 40 soru çözdüm 40!!

* ALES sayısal yerine bulmaca, sözel yerine okuduğunu manaya deseniz daha mantıklı olur

* Mantık sorularını çözeyim derken kendimi kaybettim hgjhs (çözemedim)

* İmtihan hayli zordu hepimize geçmiş olsun. tekrar ki imtihanda görüşmek üzere…

* Kelam bu sefer çalışacağım

2021 ALES/3 SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

ALES/3 sonuçları, ÖSYM tarafınca 16 Aralık 2021 Perşembe günü ilan edilecek.
Adaylar imtihan sonuçlarını, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden yahut taşınabilir uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç evrakı gönderilmeyecek. ise ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr web sayfasında yayınlandı.