Adana, Konya ve Bitlis’te eğitime kar tatili haberi

Hasan

New member
Bitlis’te 3 gündür aralıklarla tesirini sürdüren kar yağışı niçiniyle 75 köy yolu ulaşıma kapandı, kent merkezindeki bütün eğitim kurumlarında yarın eğitim-öğretime orta verildi.

Bitlis’te kar yağışı 3 gündür tesirli olurken, kent merkezinde kar kalınlığı 40 santimetre, yüksek kısımlarda 60 santimetreye ulaştı. Aralıklarla devam eden kar yağışı niçiniyle 75 köy yolu ulaşıma kapandı. Karla uğraş takımlarının yolları açma çalışmaları sürüyor. Vilayet Özel Yönetimi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, Bitlis ve ilçelerinde 10 başka şantiye 75 işçi ve 50 iş makinesi ile yıl uzunluğu karla uğraş çalışmalarını sürdüreceklerini, kapanan köy yollarını en kısa müddette bir daha ulaşıma açacaklarını söylemiş oldu.

Valilik tarafınca da kent merkezinde okulların 2 gün tatil edildiği belirtilerek, şöyleki denildi:

“İlimizdeki olumsuz hava şartları niçiniyle merkez ilçemize bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 21.12.2021 Salı günü eğitim ve öğretime orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin 21.12.2021 Salı günü idari müsaadeli sayılmalarına karar verilmiştir”

Meteoroloji yetkilileri kar yağışının aralıklarla yarına kadar devam edeceğini bildirdi.

ADANA’NIN İKİ İLÇESİNDE EĞİTİME KAR TATİLİ

Adana’nın Tufanbeyli ve Saimbeyli ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle yarın da eğitime bir günlük orta verildi.

Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle okulların yarın da tatil olacağı belirtildi. Tufanbeyli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları hedefiyle 21 Aralık Salı günü eğitim ve öğretime 1 gün daha orta verilmiştir. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır” sözleri kullanıldı.

KONYA’NIN 6 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Konya’da, ağır kar yağışı niçiniyle 24 ilçede yüz yüze eğitime verilen orta, 6 ilçede yarın için 1 gün daha uzatıldı.

Kentte cumartesi günü akşam saatlerinde başlayan ağır kar yağışı, ömrü olumsuz etkiledi. Yağış niçiniyle bugün 24 ilçede yüz yüze eğitime orta verildi. Yağış ve buzlanmanın sürdüğü Beyşehir, Seydişehir, Bozkır, Taşkent, Hadim ve Altınekin ilçelerinde ise yüz yüze eğitime yarın için de orta verilmesi kararlaştırıldı.