Açık öğretim lisesi 3. devir imtihanları ne vakit? İşte AÖL imtihan giriş ekranı

Hasan

New member
Lise eğitimlerini açıköğretim üzerinden alan öğrenciler için 3. periyot imtihanları geldi çattı. Koronavirüs salgını niçiniyle 1. ve 2. devir imtihanları üzere 3. periyot imtihanları de internet üzerinden yapılacak. Öğrenciler, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) AÖL imtihan takvimi içerisinde imtihanlarını tamamlayarak yıl sonu notlarını öğrenecek.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Açık öğretim lisesi 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. periyot imtihanları 3-4 Temmuz 2021 tarihleri içinde yapılacak. İmtihanlar 3 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30’dan 4 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59’a kadar online (çevrimiçi) olarak yapılacak.

İmtihan öncesinde imtihan sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi haricinde tüm uygulamalar kapatılacak, imtihan sırasında imtihan sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi haricinde rastgele bir pencereye geçiş yapılmayacak. Ayrıyeten art planda çalışan ve internet ilişkisi kullanan uygulamalar var ise bunlar da kapatılacak. İmtihan anında öteki bir program, tarayıcı yahut sayfa açılması halinde öğrenciye ihtar iletisi verilecek, açılan program, tarayıcı yahut sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ilişkin imtihanı iptal edilecek.

AÖL İMTİHANLARI NASIL OLACAK?

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla vilayetlere gönderilen yazıda, açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 1 ve 2. periyot imtihanlarının çevrimiçi yapıldığı açıklandı.

Bakanlığın 2021 Yılı İmtihan Uygulama Takvimi’nde açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. periyot imtihanlarının 3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacağının bildirildiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

“2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. periyot imtihanları için birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçleri 26 Nisan 2021’de başlamıştır. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri içinde sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağından birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçlerine bu tarihler içinde orta verilecek.

Birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçleri sokağa çıkma yasağının bittiği 17 Mayıs 2021’den 11 Haziran 2021’e kadar yapılabilecek. Ülkemiz genelinde kovid-19 salgınında hadise sayılarındaki artış niçiniyle açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. periyot imtihanlarının 3 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30’dan 4 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59’a kadar çevrim içi olarak yapılması uygun görülmüştür.”

AÖL İMTİHAN SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Ulusal Eğitim Bakanı tarafınca gerçekleştirilen açık öğretim lisesi imtihan sonuçlarının ne vakit açıklanacağı çabucak hemen belirli olmadı.

AÖL İMTİHAN GİRİŞ EKRANI