Abbas kuvvetli’den zehir zemberek açıklamalar: Hiç kimse bu eziyeti çocuklara çektiremez

Hasan

New member
Üniversite imtihanı olarak da bilinen Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) hafta sonu yapılan oturumlarla bitmiş oldu.

YKS’nin tüm oturumlarının bitmesinin akabinde tartışılırken, en sert yorum Abbas kuvvetli’den geldi.

Twitter’dan paylaşım yapan kuvvetli, şunları kaydetti: “Matematik bir daha ezdi geçti. ÖSYM ne yapmaya çalışıyor? Verilen eğitimle sorulan sorular ne kadar örtüşüyor? Bu yıl hem eğitim yoktu birebir vakitte ek müddet. Çocuklarımız ve onların karşısında eriyip biten velilerimize, bu eziyeti çektirmeye hiç kimsenin hakkı yok. Başarısız olan MEB ve ÖSYM’dir.”

Matematik yine ezdi geçti!
ÖSYM ne yapmaya çalışıyor?
Verilen eğitimle sorulan sorular ne kadar örtüşüyor?
Bu yıl hem eğitim yoktu hem de ek süre
Çocuklarımız ve onların karşısında eriyip biten velilerimize,bu eziyeti çektirmeye hiç kimsenin hakkı yok
Başarız olan MEB ve ÖSYM’dir

— Abbas Güçlü (@AbbasGucluTR) June 27, 2021

“PUANLAR DEĞİŞİR LAKİN…”

Matematiğin en zorlayıcı alan olduğunu belirten kuvvetli “Hem LGS birebir vakitte YKS’de matematik ortalaması tabana vurursa, hiç şaşırtan olmaz. Puanlar değişir fakat Türkiye sıralaması hayli değişmez zira herkes birebir durumda. Sıralamanızı görmeden boşuna üzülmeyin. Geçen yılın ortalama, standart sapmasına nazaran yapılan puan hesabı da aldatıcı olabilir” sözlerini kullandı.

Hem LGS hem de YKS’de,Matematik ortalaması dibe vurursa,hiç şaşırtıcı olmaz!
Puanlar değişir ama Türkiye sıralaması çok değişmez çünkü herkes aynı durumda.Sıralamanızı görmeden boşuna üzülmeyin!Geçen yılın ortalama,standart sapmasına göre yapılan puan hesabı da yanıltıcı olabilir

— Abbas Güçlü (@AbbasGucluTR) June 27, 2021