AA’dan kovulan Musab Turan’dan yeni açıklama: Tahminen de ömrümde birinci kez gazetecilik yaptım

Temel

Global Mod
Global Mod
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a sorduğu sorularla gündeme oturan ve iş akdi feshedilen Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, yeni bir açıklama yaptı.

Turan “Kısır döngülerden yorulan, ülkede gelecek goremeyen gençlerin hislerine tercüman olmak kıymetine, tahminen de hayatımda birinci kere gazetecilik yaptım. Soruları sorduğum için asla pişman değilim” diye konuştu.

“HİÇBİR YAPILANMA İLE İLGİM YOK”

Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Turan, şunları kaydetti: “Az evvelden kardeşini aradı. Dedi ki seni bu işi yapmak için birileri mi telkin etti? Kardeşim bile bu biçimde düşünüyorsa herkes hakkımda kim bilir neler düşünüyor. Sizi temin ederim ki, ne FETÖ’yle ne de öbür bir yapılanmayla hiç bir ilgim yok. Bir gazeteci olarak gündemde olan epey argüman varken her insanın devletten bir açıklama beklediğini gördüm.

“HAYATIMDA BİRİNCİ KEZ GAZETECİLİK YAPTIM”

Devleti o basın açıklamasında iki Bakan seviyesinde karşımda görür görmez de tüm vatandaşların merak ettiği soruları sordum. Bu açıklamaların ajanslara kalsa yayımlanmayacağını düşündüğümden Instagram’da canlı yayın yaptım ve merak ortasındaki her insanın karşılıkları duymasın’ sağladım. Hatası bucu değilim ben. Kısır döngülerden yorulan, ülkede gelecek goremeyen gençlerin hislerine tercüman olmak kıymetine, tahminen de hayatımda birinci sefer gazetecilik yaptım. Soruları sorduğum için asla pişman değilim.”