3 vilayette eğitime kar tatili

Hasan

New member
Yurdun büyük kısmında tesirli olan kar yağışı ve soğuk hava niçiniyle kimi vilayet ve ilçelerde eğitime orta verildi. İşte 11 Şubat Cuma günü okulların tatil edildiği vilayet ve ilçeler;

NİĞDE

Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 11 Şubat Cuma günü vilayet genelinde okulların 1 gün müddetle orta verildiği belirtildi. Ayrıyeten, kamu kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçilere de 1 gün idari müsaade verildi.

AĞRI

Ağrı merkez, Eleşkirt, Hamur ve Taşlıçay ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle Ağrı merkez, Eleşkirt, Hamur ve Taşlıçay ilçeleri ile bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitim öğretime 11 Şubat’ta orta verildiği bildirildi. Valilik açıklamasında, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın de 1 gün müddetle müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

KONYA

Konya’da ağır kar ve buzlanma niçiniyle 12 ilçede yarın yüz yüze eğitime orta verildi. Gebe ve engelli kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak. Kentte kar yağışı ve soğuk hava günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Buzlanma niçiniyle Beyşehir, Bozkır, Derebucak, Derbent, Doğanhisar, Ereğli, Ereğli, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Sarayönü, Taşkent, ve Yunak’ta yüz yüze eğitime yarın orta verildi. Öğrenciler, uzaktan eğitim nazarancek. Gebe ve engelli kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak.