1. periyot karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı

Hasan

New member
2021-2022 eğitim-öğretim döneminin 1. periyodu sona eriyor. Elektronik karne notları öğretmenler tarafınca e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne (VBS) yükleniyor. İmtihan sonuçları, karne notları ve devamsızlık sorgulama süreçleri e-Okul VBS ile veliler ve öğrenciler tarafınca öğrenilebilir.

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ ELEKTRONİK KARNE SORGULAMA

Ulusal Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan e-Okul, biroldukca bilgiye süratli erişme imkanı sunuyor. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenciler ders programı, devamsızlık, imtihan sonuçları, kelamlı notları, ortalama puanlarını çarçabuk takip edebiliyor. MEB tarafınca hizmete açılan bu sistem yardımıyla veliler de öğrencilerin detaylarıne istediği vakit anında erişim imkanı buluyor.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI

E-OKUL VBS UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Ulusal Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan geliştirmeler sonucunda e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için taşınabilir uygulama geliştirildi. Veli, öğrenci ve öğretmenler VBS’ye artık, akıllı telefon yahut tabletlerine yükledikleri taşınabilir uygulama ile de erişim sağlayabiliyor. iPhone ve Android akıllı aygıtlara fiyatsız bir biçimde indirilip yüklenen VBS uygulaması yardımıyla veli, öğrenci ve öğretmen inançlı bir biçimde VBS süreçlerini gerçekleştirebiliyor.

2022 KARNELER NE VAKİT ALINACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre, okullarda 1. devir 21 Ocak 2022 Cuma sona erecek. bu biçimdece 15 günlük yarıyıl (sömestr) tatili başlayacak. 7 Şubat 2022 Pazartesi günü 2. periyot için ders başı yapacak. Öte yandan öğrenciler 1. periyot ni karne gününün sabahında e-Okul’dan görüntüleyebilecek.

E-OKUL iPHONE İNDİR

E-OKUL ANDROID İNDİR